První část - Schopnosti

20. kapitola - Strážný anděl - 3/3

3. září 2012 v 12:18 | NikaV

20. kapitola - Strážný anděl - 2/3

3. září 2012 v 12:17 | NikaV

20. kapitola - Strážný anděl - 1/3

3. září 2012 v 12:16 | NikaV

19. kapitola - Dohoda s Malfoyem - 3/3

1. září 2012 v 11:45 | NikaV

Ztráta pláště mezi mě a ostatní zanesla neshody. Sice jsem s nimi seděla u stolu a ani jsme se nehádali, ale bylo ve vzduchu znát napětí. Nakonec jsem se jim trochu začala vyhýbat. Kromě toho jsme my čtyři nyní patřili mezi nejvíc nenáviděné studenty, kvůli té ztrátě sto šedesáti bodů. Harry to měl nejhorší, protože ten byl známý a hrdina jednoho famfrpálového utkání. My ostatní to měli jednoduší, protože jsme byli nevýrazní.

19, kapitola - Dohoda s Malfoyem - 2/3

1. září 2012 v 11:42 | NikaV
Další den napsal Ron Charliemu dopis a o ráno šest dní později se Hedvika objevila mezi sovami, které nesli všem studentům poštu. Charlie nám v dopise odepsal, že si pro Norberta přiletí v sobotu o půlnoci několik jeho známých.
"To bude snadné," prohlásil Harry. "Schováme se pod neviditelný plášť a bude to."
V tu chvíli vešel do síně Hagrid na snídani. Hned jsme k němu zamířili, abychom mu tu novinku řekli. Hagrid se netvářil moc nadšeně. Vlastně nám ani nepotvrdil, že nás nechá Norberta poslat pryč, ale na druhou stranu to ani nevyvrátil. Hagrid zamířil k učitelskému stolu a Ron si zastrčil dopis do kapsy hábitu.
"Myslíte, že nás nechá poslat Norberta pryč?" zeptal se Ron.

19, kapitola - Dohoda s Malfoyem - 1/3

1. září 2012 v 11:41 | NikaV
Harryho propustila madame Pomfreyová z ošetřovny hned druhý den. Byl poněkud zklamaný, že se mu nepodařilo chytit Zlatonku, ale nebyla to jeho chyba. Mohl za to ten odrážeč, který na něj poslal ten zpropadený potlouk. Tím jsme se ho všichni snažili povzbudit. Stejně neměl na nějaké trucování moc času, protože se nám kvapem blížily zkoušky. Hermiona z toho šílela, v jednom kuse si opakovala a nejhorší na tom bylo, že k tomu nutila i nás. Harry, Ron a já jsme se začali na zkoušky připravovat až po Velikonocích.
Přesto jsme si jeden večer vyhradili pro návštěvu Hagrida. Odpoledne předtím jsme ho potkali v knihovně. Už to bylo samo o sobě dost neobvyklé, protože Hagrida ještě nikdy nikdo z nás neviděl s knihou v ruce. Přesto byl v knihovně a zrovna v oddělení o dracích. Večer potom jsme si připravili neviditelný plášť a vylezli jsme ven ze společenské místnosti. Měli jsme v plánu obléknout si ho až venku na chodbě, jenže jsme zjistili, že na nás všechny čtyři nestačí. Byly nám vidět nohy od kolen dolů.

18. kapitola - Schopnosti - 3/3

30. srpna 2012 v 9:29 | NikaV
Ve snu jsem se dostala do astrální dimenze či kam. Prostě to byl další z mých snů.
Byla jsem ve škole na vyučování. Bylo to přeměňování, protože tam byla profesorka McGonagallová. Nebyla to běžná hodina přeměňování, protože jsem tam nikoho nepoznávala. Všichni byli starší, někteří byli už i možná dospělí. Nejspíš jsem se ocitla v posledním ročníku. Ani látce, kterou vykládala profesorka, jsem vůbec nerozuměla. Zvedla jsem ruku a chtěla jsem říct profesorce, že to je nejspíš nějaký omyl. Profesorka si to vyložila jinak.

18. kapitola - Schopnosti - 2/3

30. srpna 2012 v 9:28 | NikaV
Někdo do mě štouchnul. Zvedla jsem hlavu od knihy a podívala jsem se do tváře Harryho.
"Zatímco sis tu četla, tak my jsme ho našli!" řekl mi potichu.
"Koho?" zeptala jsem se nechápavě.
"Nicolase Flamela," oznámil mi Ron. "Vyrobil Kámen mudrců."

18. kapitola - Schopnosti - 1/3

30. srpna 2012 v 9:24 | NikaV
Probudila jsem se. Tohle bylo poprvé, co jsem se probrala z jednoho ze svých zvláštních snů, protože jsem chtěla. Kromě toho mě bolelo celé tělo a na svém těle jsem našla spoustu modřin, jako kdyby…jako kdybych spadla ze schodů. Asi když se něco stane mému průhlednému já, tak se to zobrazí i na fyzickém těle. Hned další den jsem o svých snech pověděla o Annie. Ona byla jediná, kdo o mých snech věděl naprosto všechno. Zároveň mi s tím nemohla nijak poradit, protože byla mudla.
"Pověz o tom někomu," radila mi, zatímco přecházela po pokoji sem a tam. Byla to jediná rada, kterou mi mohla dát. "Řekni o tom nějakému profesorovi, jakémukoliv. Vždyť ve snu si skoro nechala zmizet Valerii. Tady už to začíná být nebezpečné. Co kdyby se ti to povedlo? Sice Valerii moc nemusím, ale nechat někoho zmizet, to už je moc."

17. kapitola - Vánoční přichází čas - 3/3

26. srpna 2012 v 11:26 | NikaV

17. kapitola - Vánoční přichází čas - 2/3

26. srpna 2012 v 11:25 | NikaV

17. kapitola - Vánoční přichází čas - 1/3

26. srpna 2012 v 11:23 | NikaV

16. kapitola - Půlnoční závod - 2/2

8. srpna 2012 v 17:48 | NikaV

16. kapitola - Půlnoční závod - 1/2

8. srpna 2012 v 17:48 | NikaV

15. kapitola - Noční výprava

5. srpna 2012 v 1:03 | NikaV
Z Harryho se stal nebelvírský hrdina zápasu. Všichni slavili, že máme konečně šanci získat famfrpálový pohár. Já jsem se většinu času snažila přijít na to, co se mi stalo na zápase. Jednou se Ron zmínil o tom, že když Harry visel na koštěti, tak že jsem byla trochu divná, ale podařilo se mi odvést řeč jinam. Stejně mi to vrtalo hlavou. A potom ještě to moje kouzlení. Není možné kouzlit bez hůlky. Hledala jsem si o tom něco v knihovně a pokusila jsem se I něco nenápadně zjistit od Hermiony, ale oboje mi potvrdilo jenom to, co už jsem věděla.

14. kapitola - Famfrpálový zápas

3. srpna 2012 v 18:09 | NikaV
Začal listopad a počasí se značně ochladilo. Už to nebylo to příjemné teplé podzimní počasí. Večer jsem byla ráda, že si můžu zalézt do společenské místnosti a sednout si ke krbu, Většinou jsme v takových chvilkách dělala domácí úkoly, se kterými mi poslední dobou pomáhala Hermiona. Od událostech v Předvečer všech svatých jsme kamarádky a je to vidět zejména na mých známkách.
Většinou, když jsem seděla v pohodlém teplém křesle u krbu, měl Harry zrovna trénink. Opravdu jsem mu v těch chvílích nezáviděla jeho tréninky, kdy je Oliver proháněl na košťatech, dokud se venku nesetmělo. Důvodem proto byl Harryho první blížící se zápas.

13. kapitola - Narozeniny

3. srpna 2012 v 18:03 | NikaV

12. kapitola - Průšvih na hodině létání

11. července 2012 v 21:17 | NikaV

Bradavice už jsem začala poznávat. Už jsem si zapamatovala nástrahy hradu a věděla jsem, kde mám přeskočit chybějící schod a jak otevřít tajné dveře. Díky tomu už se mi docela dařilo přijít na hodiny včas. Hodiny byly docela fajn. McGonagallová mě asi nemá moc ráda, takže jsem si musela dávat větší pozor, abych byla na její hodiny připravená a dávala pozor. Kouzla mi nyní šla stejně dobře jako ostatním. Po nějaké době strávené cvičením jsem kouzlo vždycky nakonec zvládla bez většího soustředění. Na lektvarech jsem excelovala, ačkoliv hned za mnou v pořadí byla Hermiona, která byla ale na druhou stranu nejlepší ve všech ostatních předmětech.

11. kapitola - Pouto

30. června 2012 v 15:09 | NikaV
Další den jsem zašla do knihovny. Byla to moje první návštěva knihovny. Musím uznat, že knihovna je velmi rozlehlá. Zajímalo by mě, jaké knihy jsou v oddělení s omezeným přístupem. V knihovně bylo hodně lidí, ale většinou to byli starší studenti. Z prvního ročníku jsem si všimla Hermiony. Ta socha v síni na ní opravdu sedí.
Většinu knihovny zabírala odborná literatura, ale v knihovně bylo i oddělení s krásnou literaturou. V mudlovském světě jsem četla převážně krásnou, z odborné jsem četla akorát učebnice ve škole. Knížku, o které mi řekla Alice, jsem našla právě v tomhle oddělení. Byl tam jeden regál, který tam byl věnován pouze pohádkám pro děti.

10. kapitola - Nová výzdoba Velké síně

16. června 2012 v 21:01 | NikaV
Ráno mě vzbudila Hermiona. "Kate! Dělej, vstávej nebo nestihneš snídani a přijdeš zase pozdě na hodinu."
Zamžourala jsem očima a podívala jsme se na Hermionu. Stála tam už převlečená v uniformě a koukala na mě.
"Kolik je?" zeptala jsem se jí ospale.
"Čtvrt na osm," odpověděla mi.
"Co máme dneska za hodiny?"
"Bylinkářství, přeměny, formule. A přidej."
"No, jo," zamumlala jsem a začala jsem vstávat z postele. "Počkej na mě, já hned budu," řekla jsem směrem k Hermioně a za pět minut už jsem společně s Hermionou scházela schodiště dolů do vstupní síně. Když jsme se Hermionou vešla do Velké síně, údivem nám spadla čelist.

9. kapitola - Začátek války s Malfoyem

16. června 2012 v 21:00 | NikaV

8. kapitola - První hodiny

16. června 2012 v 20:58 | NikaV
Poté, co jsem se probudila, jsem rovnou vstala. Podívala jsem se na hodinky na nočním stolku a zjistila jsem, že je šest hodin ráno. Podívala jsem se z okna. Viděla jsem kousek jezera, jak se od něj odráží slunce. Otevřela jsem okno a ucítila jsem na tváři příjemný teplý podzimní vánek. Najednou jsem pocítila touhu běžet a nezastavit se. Vytáhla jsem ze svého kufru tepláky a triko a bleskově jsem se převlékla. Sotva jsem si vlasy dala do gumičky a už jsem scházela schody dolů.
Když jsem sešla dolů do společenské místnosti, zjistila jsem, že se tam vznáší spící duch Nicka. Nejprve jsem si ho nevšimla, postřehla jsem ho, až když jsem jím prošla. Zamrazilo mě z toho a Nicka to probralo.
"Och, dobré ráno. Není trochu brzy na vstávání?" zeptal se mě.

7. kapitola - Zařazování

16. června 2012 v 20:50 | NikaV
Dopluli jsme k molu pod hradem a opatrně jsme všichni vylezli z loděk. Hagridovi se ulevilo, že nikdo nespadl do vody. Napadlo mě, jestli se mu už někdy stalo, že mu nějaký student spadl do jezera. Podívala jsem se na jezero a uvažovala jsem, kolik čarodějných nebezpečných tvorů tam asi je.
Hagrid nás zavedl po schodech nahoru k nádvoří. Tím nádvořím jsme prošli k velké bráně, která byla dokořán otevřená. Dostali jsme se do síně, ve které na nás čekala žena ve smaragdovém hábitu s přísným výrazem v obličeji.

6. kapitola - Cesta vlakem

16. června 2012 v 20:48 | NikaV

5.kapitola - Odjezd

10. května 2012 v 23:08 | NikaV

4.kapitola - Příčná ulice - 2/2

10. května 2012 v 23:06 | NikaV

4.kapitola - Příčná ulice - 1/2

10. května 2012 v 23:05 | NikaV

3.kapitola - Ráno

10. května 2012 v 23:02 | NikaV

2.kapitola - Návštěva

10. května 2012 v 23:01 | NikaV

1.kapitola - Život v dětském domově

10. května 2012 v 22:59 | NikaV
 
 

Reklama