Moje zážitky

Sportem ku zdraví aneb pádem k úrazu

24. února 2016 v 14:51 | NikaV
Je docela ironií, že zrovna já hodlám psát o sportu. Nikdy jsem nebyla sportovní typ a všechen můj pohyb znamenal většinou pouze hodiny tělesné výchovy anebo na schůzce skautů či na táboře. Jenže sport nás bude pronásledovat asi celé vzdělávání a tak je i u nás povinné. Ale jen na dva semestry. Přesto je mnohem zajímavější než klasické hodiny na základní a střední škole. Tam většinou není možnost lukostřelby.

Rekapitulace roku 2015 a plány na rok 2016

7. ledna 2016 v 15:09 | NikaV
S tímhle článkem jdu asi tak s křížkem po funuse, respektive týden poté, co byl klasickým článkem blogerů. Většinou se u pozdního příchodu říká akademická čtvrthodinka, tak já zavádím pojem akademický týden. Ale nyní energiťák do ruky, protože jedu už 26. hodinu beze spánku, a vzhůru do psaní!

P.S. Z důvodu mé nevyspalosti se omlouvám za případné chyby a blbosti, které možná v článku najdete.

(Fajn, není to kavárna, ale národní technická knihovna, ale knížky tu jsou taky jako na obrázku)

První měsíce na vysoké

1. prosince 2015 v 10:26 | NikaV
Bylo nebylo, před pěti měsíci jsem přidala poslední článek a zároveň poslední kapitolu. Pokud si teď někdo myslí, že napíšu, že další kapitolu napíšu zítra, tak se hodně plete. Zmiňovala jsem se o tom už v komentářích, že další kapitolu napíšu pravděpodobně až někdy v únoru. Někdy začátkem semestru, jsem dostala od známého upozornění, že k psaní se dostanu až tak po zkouškovém období. Měl pravdu. Momentálně jsem dost zaneprázdněná a ani nevím, jestli tenhle článek dopíšu a zveřejním. Správně bych se momentálně měla učit na test z PA1 (programování a algoritmizace), který píšu ve čtvrtek, na test ze ZMA (základy matematické analýzy), který píšu v pátek, anebo psát program na vypočítání, jak se šíří infekce v kanceláři openspace, což má deadline v neděli o půlnoci.

Maturita napůl za mnou

7. května 2015 v 15:43 | NikaV
Malá vsuvka z maturit... Dneska jsem dopsala poslední písemnou část a zatím to vypadá, že jsem všechny didaktické práce zvládla. Jak jsem zvládla slohy z němčina a češtiny zjistím asi až za týden, až nám pošlou výsledky. Pak mě čekají 18.5 ústní zkoušky. Ale abyste se necítili ošizení, tak vám, alespoň ukáži, jak jsem vypadala na posledním zvonění.


Jak je vidět, tak jsem rozstříhala hlavu medvěda (Nezabila jsem ho! Vykuchaného jsem ho už dostala, kamarádka potřebovala plyš na polštáře.) a jeho kousky jsem si nalepila latexem na obličej. Prázdná místa jsou vybarveny šedými očnímy stíny v tužce, což vypadá ve výsledku jako černá. Krev je obyčejná potravinářská gelová barva. Oblékla jsem si na sebe halenku a sukýnku alá hodná školačka jak kontrast s ďábelským medvěm. Nedávno mě i napadlo, že bych si vzala zbytky medvěda sebou na tábor jako kostým na stezku odvahy, ale nebudu na ty malé tak zlá... anebo ano?


P.S. Po maturitě vám sem přidám odkaz na videonávod, podle kterého jsem se řídila, ale momentálně mám zablokované všechny stránky, které by mě mohly rozptylovat od učení.

Rekapitulace roku 2014 aneb Co je u mě nového

30. prosince 2014 v 22:44 | NikaV
Já vím, že bych měla napsat někdy další kapitolu Kate, Dangerous Liaisons nebo nějaké další povídky, kterou mám rozepsanou. No, mám co psát. Ale čas a elán do toho ne. Ale někdy v poslední době jsem si uvědomila, že tady na blogu dávám převážně moje povídky, ale nikdy (nebo si na to aspoň nevzpomínám) jsem nenapsala pořádně něco o sobě (kromě toho článku o skautingu). Nejspíš to bylo proto, že jsem mívala často pocit, že žádané jsou spíš moje povídky než já, aspoň pokud bych to měla soudit podle počtu komentářů. Sice u těch povídek jsou nejčastější věty "kdy bude další kapitola?" nebo "piš dál", ale to nepočítám. Stejně sem teď napíšu něco o sobě. Kdo má zájem o moje povídky, tak to číst nebude, a kdo chce vědět něco o mně, tak má teď pár posledních chvil si udělat o mně nějakou představu. Třeba si může tipnou, kolik mi je let, než rozklikne celý článek, kde to bude napsaný.

Vedení RPG není snadné

9. srpna 2014 v 23:26 | NikaV
Zhruba před měsícem, když jsem viděla, kolik rpg se nyní zakládá, jsem si řekla, že bych o tom mohla napsat článek. Zhruba před rokem a půl jsem se rozhodla založit vlastní RPG.

Festival Fantazie

4. července 2014 v 20:29 | NikaV
 
 

Reklama