Únor 2016

58. kapitola - Elizabeth Reed 2/2

27. února 2016 v 12:05 | NikaV |  Třetí část - Z(a)tracená rodina Blacků
Na jednu kapitolu opustíme hlavu Kate a podíváme se na Elizabeth.
Co všechno zažila za tento rok?
Jaký je její příběh?
O čem Kate neví?

58. kapitola - Elizabeth Reed 1/2

27. února 2016 v 12:00 | NikaV |  Třetí část - Z(a)tracená rodina Blacků
Na jednu kapitolu opustíme hlavu Kate a podíváme se na Elizabeth.
Co všechno zažila za tento rok?
Jaký je její příběh?
O čem Kate neví?

Sportem ku zdraví aneb pádem k úrazu

24. února 2016 v 14:51 | NikaV |  Moje zážitky
Je docela ironií, že zrovna já hodlám psát o sportu. Nikdy jsem nebyla sportovní typ a všechen můj pohyb znamenal většinou pouze hodiny tělesné výchovy anebo na schůzce skautů či na táboře. Jenže sport nás bude pronásledovat asi celé vzdělávání a tak je i u nás povinné. Ale jen na dva semestry. Přesto je mnohem zajímavější než klasické hodiny na základní a střední škole. Tam většinou není možnost lukostřelby.

57. kapitola - Finále 2/2

20. února 2016 v 12:05 | NikaV |  Třetí část - Z(a)tracená rodina Blacků
Ráno mě budil otravný a uřvaný budík někdy v sedm hodin, čímž začínal každý můj den. Zaklapla jsem ho a ospalá jsem se na posteli posadila. Ostatní holky ještě spaly, zvykla jsem si vstávat první kvůli svému rannímu běhání a venčení Blakea. Promnula jsem si oči, zívla a protáhla jsem se, než jsem konečně začala lézt z postele, i když nejraději bych zůstala. Ne, teď si půjdu zaběhat a vyvenčit Blake. Udělala jsem několik kroků ke skříni, ze které jsem vytáhla teplákovou soupravu a položila ji na postel.
"Blaku," sykla jsem, abych ho probudila. "Vstáv-." Svoji větu jsem ani nedokončila, protože jakmile jsem se podívala po Blakeovi, tak nikdy nebyl. Podívala jsem se i z druhé strany postele, podívala jsem se ke kamnům a všude okolo ostatních postelích i pod postelemi, ale nikde nebyl.

57. kapitola - Finále 1/2

20. února 2016 v 12:00 | NikaV |  Třetí část - Z(a)tracená rodina Blacků
Druhý den jsem se strachovala nad tím, že se za mnou objeví McGonagallová s tím, že mám jít za ní do ředitelny. Vím, že to je absurdní a že se jen zbytečně stresuju. Obzvlášť na hodině přeměňování, kdy mám neustále pocit, že mě propaluje pohledem a vidí mi do hlavy, že jsem to byla já. Ale pokaždé při takové myšlence jsem si řekla, že to není pravda a snažila jsem se rozptýlit svoji pozornost. Tohle nebylo poprvé, co jsem něco provedla, ale bylo to poprvé, kdy mi vážně hrozilo nějaké vyloučení. Jindy bych za nějaké toulání se po večerce schytala akorát školní trest, jenže tentokrát jsem byla podmínečně vyloučena a navíc jsem provedla něco, co ještě v historii nikdy nikdo nezkusil anebo se to aspoň nedostalo na veřejnost.
Ale zatímco já jsem se strachovala, tak pro spoustu lidí to byla příležitost k teoriím, kdo jen to mohl být. Alespoň se tím přetloukl náš výlet do Itálie. Pro některé, konkrétně pro Freda a George, to ale byla výzva, jak se tam dostat také.

Evangelium podle Richelle Mead

17. února 2016 v 10:58 | NikaV |  Moje recenze
Před dvěma týdny jsem navštívila knihkupectví v sousedním městě a byla jsem velmi zdrcená, že jsem tam nenašla žádnou knížku od Richelle Mead. Původně jsem si říkala, že bych se mohla podívat na její dvě nové knihy z nové série Věk X. Jenže nebyly nikde v novinkách, což by nebylo tak překvapující, neboť vyšly v roce 2013 a 2014 (a já se o nich dozvěděla koncem roku 2015... Jak to že jsem o nich nevěděla dřív?!). Jenže ani v sekci fantasy jsem je nenašla. Říkala jsem si, že je naleznu u jejích starších knih, které napsala, jenže ani ty nikde nebyly. Co se stalo? Je to jenom ignorace konkrétního knihkupectví anebo je opravdu jedna z mých oblíbených spisovatelek tak opomíjená?


56. kapitola - Den poté 1/2

10. února 2016 v 3:11 | NikaV |  Třetí část - Z(a)tracená rodina Blacků
Je to takové zvláštní. Vypadá to jako hodně slov za sebou a jsou tak nějak podivně poskládané. Skoro jakoby skládaly nějaký příběh, který mi je nějak povědomý. Ale to není možné, to jsem neviděla tak dlouho... ale přeci je tu další kapitola Kate!