Leden 2016

Herecké obsazení Kate

26. ledna 2016 v 21:04 | NikaV |  Kate
Nyní budu mluvit ke všem, kteří se dostali ve čtení Kate někam dál.

Právě pokračuji v psaní nové kapitoly Kate (také někomu to spojení zní trochu neobvykle?), ke které jsem se po dlouhé době dostala aneb v nejbližší době mě nečeká žádná zkouška. Než ale budu pokračovat v psaní, tak vytáhnu otázky, na které poslední dobou hledám odpověď:

Ke komu byste moje vymyšlené postavy přirovnaly?
Jak si je představujete?

HP fanfiction aneb Které z nich za něco stojí?

25. ledna 2016 v 2:00 | NikaV |  Moje recenze
Fanfiction. Fanouškovská tvorba. Literární žánr, často zcela přehlížený pro naprosto nekomerční účely, který vznikl již v šedesátých letech minulého století. V té "temné době" před začátkem internetu se jednalo pouze o tištěnou podobu a následné rozesílání mezi fanoušky skrz takzvané "fanziny" (neprofesionální fanouškovské časopisy). Od těch dob nastal pokrok, k lepšimu i k horšímu. Nyní máme mnohem více možností, jak svoji tvorbu šířit. Naším nepostradatelným společníkem se stal internet. Sdílet své dílo je dnes velmi jednoduché, jedná se jen o několik kliknutí. Internet je kvůli tomu zahlcen příběhy, ať už kvalitními nebo nekvalitními.
Problém se tudíž stává jak oddělit zrno od plév? Jak nalézt pěkný příběh? Inu, nyní na řadu přicházím já.
Sama sebe bych označila, že se specializuji na fandom Harryho Pottera, neboť jsem z něho už přečetla snad dost povídek. Proto si myslím, že přišel čas se podělit o své oblíbené povídky ze svého seznamu, který dávám dohromady už asi čtyři roky. Aby ale vše bylo o něco snazší, tak seznam rozřadím do kategorií.

Svobodné vzdělávání aneb co je na českém školském systému špatně

14. ledna 2016 v 12:00 | NikaV
Dnes jsem se rozhodla poděli se o článek, který jsem loni psala do školního časopisu.

Uvažovali jste někdy nad tím, jestli není náš školský systém špatný? Většina lidí ani nevidí důkazy toho, neboť už jsou vychováni tímto školským systém. S kolika nezaslouženými známkami, nekompetentními učiteli a dalšími nedostatky se můžeme setkat? Anebo kolikrát se stalo, že se učitel dostal k zajímavému tématu, které všechny zaujalo, ale kvůli konci hodiny a dodržování osnov se k tomu tématu už nikdy nevrátil?
Studenti se často musí učit látku, která je nebaví a kterou dokonce ani nikdy v životě potřebovat nebudou. Někteří učitelé se ohánějí větou, že tuhle školu jsme si vybrali sami, tak se prostě musíme učit všechno. Jenže co jiného jsme si taky měli vybrat? Zemědělskou, stavební, energetickou střední školu odbornou či obchodní akademii, když nás nic z toho nezajímá?

Rekapitulace roku 2015 a plány na rok 2016

7. ledna 2016 v 15:09 | NikaV |  Moje zážitky
S tímhle článkem jdu asi tak s křížkem po funuse, respektive týden poté, co byl klasickým článkem blogerů. Většinou se u pozdního příchodu říká akademická čtvrthodinka, tak já zavádím pojem akademický týden. Ale nyní energiťák do ruky, protože jedu už 26. hodinu beze spánku, a vzhůru do psaní!

P.S. Z důvodu mé nevyspalosti se omlouvám za případné chyby a blbosti, které možná v článku najdete.

(Fajn, není to kavárna, ale národní technická knihovna, ale knížky tu jsou taky jako na obrázku)