Komentáře

1 mysweethell mysweethell | Web | 29. prosince 2015 v 10:20 | Reagovat

Bohužel musím souhlasit, ale nekvalita příspěvků se netýká jen fanfiction ( které moc nemusím, ale když jsem na žádost pár lidí přelouskala několik částí, byla jsem znechucena, jak jsou všechny stejně ). Bohužel to zasáhlo i mou lásku k historickým románům a to třeba to, že ve 13. století mluví, stejně jako dnes a rodiče se tam chovají na tu dobu, dost nepochopitelně ( nevím, jak to popsat, ale každý kdo umí dějepis, tak ví jak to chodilo ) Chci tím jen říct, že kvalitní díla na Wattpadu už nenajdeš, protože se to tam hemží tímhle odpadem, který nedává smysl ( v určitých chvílích je to odpad, když uvidíš napsané "Políbýl ji" ) :-( Jinak super článek a souhlasím s tebou :-)

2 Rainy Rainy | Web | 29. prosince 2015 v 10:26 | Reagovat

Mluvíš mi z duše! Wattpad mi přijde jako jakási zhouba mezi pisálky. Já osobně uznávám jeho výhody - myslím tím, že jde číst i bez internetu, že mi vždycky při nové kapitole přijde oznámení na meil a takovéhle věci. To ovšem nic nemění na kvalitě tamní tvorby. Najít tam kvalitní povídku je jako hledat jehlu v kupce sena.
Žijeme v poněkud zvláštní době, kdy píše každý druhý, protože je to nějakým zvláštním způsobem děsně cool.  Jednička ze slohovky spousty lidí přivádí k vidině spisovatelské slávy... No a jelikož všichni takoví lidé píší na wattpadu - nemají vlastní stránky, tak je vlastně hotovo.
Přijde mi smutné, že dneska už bloguje tak málo pisálků - konkrétně tím myslím autory právě HPff. Takže jsem ráda, že jsem narazila na tvůj blog. těším se, až budu mít chvíli času a začtu se do tvé povídky. Podle toho, co o ní píšeš v záhlaví vypadá zatraceně dobře. :)

Jinak. Ještě tak trochu mimo mísu... Sama jsem kdysi na tohle téma napsala menší úvahu. Takže kdybys měla chuť (ale v žádném případě tě nenutím), můžeš si ji přečíst zde... http://hiding-place.blog.cz/1501/kvalitni-tvorbou-ke-slave

3 LuLuFairy LuLuFairy | 29. prosince 2015 v 11:34 | Reagovat

Nemyslím si, že na Wattpadu jsou jen nekvalitní fanfikce, bohužel převažují - psaní tam je snadné, snadno člověk sežene čtenáře - to vše přitahuje začínající autory. Nicméně tam najdeme i kvalitní ff. Samozřejmě že fakta z knih občas nesouhlasí - výše uvedený příklad je ovšem extrém. Já osobně znám dobrou HPff - zkus si přečíst "Neplecha ukončena" - je tam sice Turnaj Tří Kouzelníků, ale jinak je to dost slušné dílo.
Jinak tam publikují i zavedení autoři - třeba Renata Štulcová tam zveřejňuje další díl své oktalogie Rafaelova škola.  I na Wattpadu se dá najít slušná tvorba. Chce to jen hledat - je bohužel pravda, že většina tamního čtenářstva je téměř bez nároků a člověk se nesmí řídit popularitou.

4 Mr.Markii Mr.Markii | Web | 29. prosince 2015 v 12:31 | Reagovat

Na Wattpad nechodím, nezajímá mě to a po tomto popisu už ani nemám chuť.

O samotné kvalitě různých děl na tomto serveru jsem byl obeznámen již dříve, ale nikdy jsem se neodvážil si nic přečíst, neboť by mne to možná psychicky poznamenalo. :D

Pokud vím, ze začátku, kdy o Wattpadu nevědělo až tak moc velké množství lidí (zvláště blogerek), byla tam kvalitní díla, kvalitní práce, jenž byly opravdu kvalitní. (tak hluboká myšlenka, tyjo. :D ). Zkrátka, když se tam rozlezly české blogerky, začalo se to tam hemžit pochybnými díly o One Direction, Bieberovi apod. Nevím, aspoň takový závěr jsem si udělal po přečtení několika názorových článků o Wattpadu.

Máš pravdu, kvalitní díla tam nemají šanci prorazit a také ti přeji hodně štěstí do nového roku.

5 NikaV NikaV | Web | 29. prosince 2015 v 13:51 | Reagovat

[1]: Právě jsi mi připomněla, že z historického žánru jsem jednou četla začátek jednoho díla, kde se nějak dostala holka ze současnosti někam do středověku a prostě si přišla na hrad a jen tak z ní udělali dvorní dámu. Být to tak snadné ve skutečnosti, tak nevím, proč bylo tolik děveček na statcích.
Ale jsem přesvědčená, že ty kvalitní díla tam někde jsou. Jenom jsou pohřbené pod těmi populárními nekvalitními, takže nemáme šanci je pořádně nalézt, pokud tedy nezískáme odkaz někde jinde.

[2]: Tvůj článek jsem si přečetla a souhlasím s ním. Chtěla jsem ti ho kladně ohodnotit, ale nějak ten formulář vypršel, tak máš ode mě alespoň FB like.

[3]: Děkuji za tip na povídky. Teď sice nemám čas na čtení (snaha získat zápočet, pak zkouškové období) a ráda bych si ty kvalitní díla vychutnala v klidu, takže si na to budu muset počkat.
Ale při čtení tvého komentáře jsem dostala jeden nápad. Vytvoření takové elitní skupiny Wattpad spisovatelů, kteří píší opravdu kvalitně. Do takové skupiny by se pak člověk dostal jedině, když ho tam někdo navrhne nebo sám o to požádá, někdo odtamtud si pak přečte jeho dílko a posoudí zda tam patří. Pokud ano, tak se jeho dílo dostane na seznam těch kvalitních děl. Mohlo by se jednat o skupinu na FB, nějaký blog či cokoliv takového a ve výsledku by tam poté byly odkazy na ta kvalitní díla roztříděné podle žánrů. Pokud by to vyšlo, tak by pak hledání těch kvalitních povídek bylo snadnější.

[4]: Připomínáš mi moji kamarádku. Ta také není na Wattpadu a nedávno jsem s ní probírala dílo z HP fanfiction, které jsem popisovala v článku. Její reakce byly: "Promiň, to číst nebudu. Stačil mi kousek, mozkové buňky potřebuji." a "Takoví lidé by neměli mít klávesnici."

6 Faint Faint | Web | 29. prosince 2015 v 20:25 | Reagovat

Plne súhlasím, ja soobne by som pre svoju tvorbu vždy zvolila blog. Síce to tu tak trochu upadá, ale mám spätnú väzbu, čo ma teší. To sa o wattpade povedať nedá, všetci len dajú vote, lenže ja by som rada počula názor.
Najviac ma dostávajú príbehy, ktoré ma zaujmú svojou anotáciu, ale odradia začiatkom. "Ahoj volám sa XY mám toľko rokov..."

7 Storycollector Storycollector | Web | 29. prosince 2015 v 21:15 | Reagovat

Ono vůbec je na serverech o psaní spousta plevele a člověk má jen malou šanci, že se kdy do k nějakému kvalitnímu textu.
Já sebestředně přiznávám, že už téměř ani cizí amatérskou tvorbu nečtu. Samozřejmě jsou výjimky.
Problém wattpadu je ten, že se špatně hledají příběhy na určité téma a nejpopulárnější i nejviditělnější jsou ty blbosti, takže pak člověk nemá trpělivost prosívat bahno, aby se dostal ke zlatu.  
Mým dalším (zlo)zvykem je taky to, že své texty zveřejňuji na několika místech.
Mám účet na wattpadu, deviantartu, fanfiction.net, inkitt a na své stránce.
Inkitt je zajímavé místo, ale je to pouze pro příběhy psané v angličtině.

8 Wladka Wladka | Web | 30. prosince 2015 v 11:36 | Reagovat

Nekavalitna fanfiction nie je len na wattpade. A mne neprislusi kritizovat nejako velmi ostatne poviedky, kedze nepovazujem ani svoje poviedky za nejako uchvatne a tak.
Ale tuto poviedku, ktoru si ore spominala, ufff i ja som takych par nasla a to na blog.cz (i ked na seriu Dark Hunters od Sherrilyn Kenyon). Ja uz poviedky na slovenskych alebo ceskych strankach ani necitam, zboznujem anglicke stranky s fanfiction :D

9 Juliette Juliette | 30. prosince 2015 v 20:14 | Reagovat

Jak že se jmenovala ta fanfiction? Že bych se jí podívala na zoubek :D Já upřímně ani fanfiction nevyhledávám. Buď se mi nabídnou samy, nebo je píše někdo z mých přátel (nebo si ty přátele prostě udělám) a to mi stačí, protože hádat se s autory povídek o tom, že tam mají chyb jako má chlupů pes a naopak mezer (popřípadě těch odstavců) jako sněhu v Praze, to je o hubu.
Hlavně potom - přesně jak jsi tady zmiňovala - přijde klasická věta: "Prostě mi závidíš." To už je potom na zabití -_-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.