Prosinec 2015

Wattpad - místo pro špatné fanfiction

29. prosince 2015 v 1:12 | NikaV |  Moje myšlenky
Spousta lidí v těchto dnech sepisuje, co všechno dostali k Vánocům. Měla bych se držet rutiny a napsat také něco. Takže dostala jsem k Vánocům oblečení, kosmetiku, povlečení s anglickými barvami a s vlajkou (protože jsem byla v létě v Anglii a ve studiích Harryho Pottera a ještě jsem o tom nenapsala článek, jak pořád chci), externí disk a bluetooth sluchátka. K tomu můžu ještě připsat, že z té kosmetiky to je primer od ArtDeco, který doufám konečně zabere na moje mastná víčka a možná o něm napíšu někdy recenzi, a paletku Sleek Vintage Romance, protože prostě zbožňuji Sleek, jak nikdo neví, protože to video, kde jejich paletky recenzuji jsem natočila a nikdy nesestříhala a nakonec při přeinstalaci Windowsu vymazala.
Byl by to asi docela krátký článek, nemyslíte? Přijde mi totiž zbytečné, abych vám tady nafotila svojí mikinu, triko, pyžamo, boty, obzvlášť ty bačkory, které mamka nastřihala, abych do nich dostala nohu, a nyní tam plánuje našít suchý zip, nebo něco takového. Abych to všechno nafotila, tak bych se musela zvednout, přejít celý můj pokoj (který je velký, takže je to hodně práce), prošla chodbou, přešla obývácí pokoj, vzala tátův foťák a potom hledala po domě ty kousky oblečení po domě, protože je mamka vždycky pere. To je hrozně moc práce. Ostatní blogerky asi nejsou tak líné, ale já jsem rebel.
Namísto toho věnuji zbytek článku něčemu, co nechápu. Je to komunita na Wattpadu. Já osobně si myslím, že Wattpad je užitečný pro lidi, kteří se snaží psát. Snadno přidávají kapitoly a Wattpad jim i pomáhá s vytvořením obrázků pro dané dílo. Přesto když se řekne Wattpad, tak si spousta lidí vybaví nekvalitní fanfiction o One Direction a bohužel, já asi patřím k těm lidem. Nemusí to tedy být konkrétně fanfiction o nich, i když mám pocit, že oni tam jsou nejčastějším tématem.

Seriálový adventní kalendář

7. prosince 2015 v 17:18 | NikaV
Svět se hroutí, píšu druhý článek v rozmezí jednoho týdne!

I když popravdě se jedná jenom o malou zprávičku. Nejsem nějak extra velký milovník seriálů, neznám všechny seriály na světě, ale přesto jsem si oblíbila Seriálový adventní kalendář na SerialZone. Úkolem je uhádnout o jaký seriál se jedná. Není potřeba ho znát, většinu z těch seriálů totiž opravdu neznám. Stačí razit taktiku "popiš, co vidíš", někdy v angličtině a někdy v češtině. Takže namáhejte mozkové závity, snažte se to uhádnout a pokud nebudete vědět, sjeďte dolů, protože tam vám budu dávat sem do článku malé nápovědy, které tam dopíši vždy hned, jakmile tu hádanku uhádnu.


První měsíce na vysoké

1. prosince 2015 v 10:26 | NikaV |  Moje zážitky
Bylo nebylo, před pěti měsíci jsem přidala poslední článek a zároveň poslední kapitolu. Pokud si teď někdo myslí, že napíšu, že další kapitolu napíšu zítra, tak se hodně plete. Zmiňovala jsem se o tom už v komentářích, že další kapitolu napíšu pravděpodobně až někdy v únoru. Někdy začátkem semestru, jsem dostala od známého upozornění, že k psaní se dostanu až tak po zkouškovém období. Měl pravdu. Momentálně jsem dost zaneprázdněná a ani nevím, jestli tenhle článek dopíšu a zveřejním. Správně bych se momentálně měla učit na test z PA1 (programování a algoritmizace), který píšu ve čtvrtek, na test ze ZMA (základy matematické analýzy), který píšu v pátek, anebo psát program na vypočítání, jak se šíří infekce v kanceláři openspace, což má deadline v neděli o půlnoci.