Rekapitulace roku 2014 aneb Co je u mě nového

30. prosince 2014 v 22:44 | NikaV |  Moje zážitky
Já vím, že bych měla napsat někdy další kapitolu Kate, Dangerous Liaisons nebo nějaké další povídky, kterou mám rozepsanou. No, mám co psát. Ale čas a elán do toho ne. Ale někdy v poslední době jsem si uvědomila, že tady na blogu dávám převážně moje povídky, ale nikdy (nebo si na to aspoň nevzpomínám) jsem nenapsala pořádně něco o sobě (kromě toho článku o skautingu). Nejspíš to bylo proto, že jsem mívala často pocit, že žádané jsou spíš moje povídky než já, aspoň pokud bych to měla soudit podle počtu komentářů. Sice u těch povídek jsou nejčastější věty "kdy bude další kapitola?" nebo "piš dál", ale to nepočítám. Stejně sem teď napíšu něco o sobě. Kdo má zájem o moje povídky, tak to číst nebude, a kdo chce vědět něco o mně, tak má teď pár posledních chvil si udělat o mně nějakou představu. Třeba si může tipnou, kolik mi je let, než rozklikne celý článek, kde to bude napsaný.

*****************************

A teď už konec tajemství. Jmenuju se Veronika, proto mám přezdívku NikaV. Většina lidí si myslí, že to znamená Nikola, ale pletou se. Je to zkratka jména Veronika a jako nápověda je tam na konci to V. Nějakým způsobem jsem si asi v deseti letech hrála se svým jménem a nějak jsem to přesmyčkovala na NikaV. Od té doby se toho držím. Pokud někde na internetu narazíte na přezdívku NikaV, tak máte velkou pravděpodobnost, že se jedná o mně.

Nyní k tomu věku. Momentálně je mi 18 let, v březnu mi bude 19. Ten čas hrozně letí.

Pokud si někdo láme hlavu s tím, jak to tedy mám se školou, tak ano, maturuji letos na jaře. Jestli úspěšně či ne, to ještě nevím. Snad úspěšně. Maturuji na všeobecném gymnáziu, které se nacházi v našem malém městě. Jako maturitní předměty jsem si vybrala povinnou češtinu, státní němčinu a profilovou matematiku a informatiku. Když mi tohle všechno vyjde, tak plánuju příští rok zkusit MatFyz v Praze. Z toho mám obavy, protože to není jednoduchá škola, je prostě pro ty chytré. Patřím mezi ty chytré? To by mě zajímalo. Když mi to vyjde a zvládnu tam vydržet aspoň ty rizikové první dva roky, tak potom bych měla snadněji nalézt práci. MatFyz má prý mezi absolventy 100% zaměstnanost. Snad se mezi to nepočítá i práce v McDonaldu.
Když jsem s už dostala k té maturitě, tak ta je jedním z důvodů, proč nějak teď nestíhám tolik psát povídky. I když ve skutečnosti je to jenom výmluva, jsem prostě trochu líná. Ale fakt je, že teď se snažím hlavně dát nějak dohromady maturitní otázky z informatiky. Kromě toho se stále držím hraní RPG. Já je mám prostě ráda. Ale už jich nehraju tolik, kolik jsem jich hrála na v první polovině toho roku. Pár článků o tom jsem tady na blogu už napsala, třeba jakým zklamáním jsem si prošla v polovině roku. Následně pak skončila většina RPG, o kterých jsem se zmiňovala. Ve výsledku jich momentálně hraju jenom pár. Moje oblíbené TO RPG, které jsem už dříve zmiňovala. Pak jedno TVD-TO RPG, které momenálně trochu chcípá. Ale pak hraji od včerejšího dne i RPG Edingburg, což je na téma studentký život na vysoké v Anglii. Normálně bych to nezkoušela, ale dostala jsem na něj doporučení od někoho, komu věřím, že nebude lézt do "RPG braků" (inovace názvu "RPG typu Ordinace v Růžové zahradě", to s brakama je kratší). Během podzimu jsem si nějak vypěstovala skepsi ohledně reklam na RPG. Většinou v nich vidím "RPG braky" hned od začátky, jsem moc vybíravá a kritická.

Teď bych se ráda přesunula k mým vlasům, které si za tenhle rok prošly menší změnou. Už dlouhou dobu jsem si přála zkusit zrzavou barvu vlasů. Myslím, že jsem s tím začala někdy v prváku. Pohrávala jsem si s tou myšlenko a promítala jsem ji všude okolo. Kupříkladu do RPG Žvb, kde si Nika obarvila vlasy na červeno a červená se pak stala jejím rysem. Pokud si někdo myslí, že do Kate jsem to promítla také, tak ten se plete. Ta měla zrzavou barvu vlasů předurčenou už dávno předtím. Ale k čemu tím směřujou, jsou moje narozeniny. V březnu jsem si nadělila změnu barvy vlasů. Barvila jsem se už dřívě, ale to byla hnědá barva. Na jaře přišla zrzavá. V prvu jenom dočasná barva, v září jsem nasadila dlouhotrvající a nakonec jsem ji obnovila ještě před maturitním plesem. Po maturitním plese jsem si splnila další věc, na kterou jsem se těšila už od léta. Nechala jsem si ostříhat vlas,y protože já ty dlouhé moc nemusím. Nyní mám vlasy na pravé straně zhruba po bradu a na levé straně po ramena, přičemž mi to vzadu postupně přechází.
Nyní se vrátím ještě k maturitnímu plesu, který už máme za sebou. Úmyslně jsme si ho šoupli hned na konec listopadu, abychom měli víc času na učení. Ohledně mých plesových šatů se stala jedna zvláštní věc, kterou jsem si uvědomila až později. Nejak se stalo, že jsem na plese vypadala podobně jako jsem měla v plánu, že bude vypadat Kate na plese ve čtvrté části. Kate plánuju dát zelené šaty, protože ji to ladí s očima, ale letos jsem přišla ještě na jednu věc. Tmavě zelená bezvadně kontrastuje s rudýma vlasama. Navíc co jsem slyšela, tak letos je v módě taková lahvově zelená. Schválně jsem svoji barvu šatů tajila ve třídě a říkala jsem jenom zelená. Nechávala jsem je myslet si, že to bude pastelová zelená. Většina holek si zvolí na ples pastelové barvy. Původně jsem i plánovala nějaké světle modré nebo fialové, ale pak jsem objevila v salonu tyhle šaty, které mi bezvadně kontrastovaly s vlasama.
Prosím, ignorujte ten fakt, že se na fotkách moc tvářit neumím. Ale takhle podobně bude vypadat Kate na plese. Akorát ona má narozdíl od mých modrých oči zelené. má menší nos a celkově bude ve tváři hezčí (musím si nějak vykompenzovat svoje nedostatky). Ale zase asi bude mít ona ve svých 14/15 letech menší prsa než já v 18.

Za poslední rok jsme si prošla ještě jednou změnou. Nějak jsem se začínala více zajímat o kosmetiku. Upustila jsem od svojí několikaleté rutiny černé tužky a řasenky. Rozšířila jsem si sortiment kosmetiky a momentálně si říkám, že budu potřebovat další šuplík. Bohužel se mi ale se zvýšeným zájmem o kosmetiku rozšířil i atopický ekzém, který se jako na potvoru objevil i na obličeji. Dokonce i na očních víčkách, kde jsem ho nejdřív pokládala za alergickou reakci na novou kosmetiku, potom za reakci na ty krémy a teprve v posledním měsíci mi došlo, že to je celou dobu ekzém. Naštěstí teď mám fajn krém, který mi všechno zklidnil a tak můžu do Nového roku vykročit směle nalíčená. K tomu mi dopomůžou ty kosmetické věcičky, které jsem dostala k Vánocům. Mezi nimi byla i paletka Sleek, na kterou jsem se hrozně těšila. Pozitivní je, že mám od listopadu nové brýle, ke kterým prostě výraznější líčení sedí, jinak by se mi v nich oči ztratily. Takže příští rok, zářivé barvičky na očích (schované za brýlemi - menší detail) nebo černé linky s červenou rtěnkou, to budu já!

Ještě musím dodat o pár úvahách ohledně blogu, co jsem měla v poslední době. Jedna úvaha je tu delší dobu a to konkrétně natáčení vlogů. Začalo to loni na Silvestra u Špakety, když navrhla, že bychom mohli natočit vlogy ohledně My Immortal (více se dozvíte, když to jednou vážně natočíme). Od té doby na to nepadla zmínka, což je možná škoda. Ale tahle myšlenka ohledně vlogů je prostě v mojí hlavě. Možná kdybych je začala vážně natáčet ty vlogy, tak by to bylo i třeba častější, než tyhle dlouhé články, jejichž psaní mi taky zabere docela času. Proto je nepíšu tak často, jak bych chtěla. Takže tohle je téma k zamyšlení a byla bych ráda, kdyby se někdo vyjádřil ohledně toho, jestli by si je pouštěl nebo ne. Ale povídky zůstanou každopádně psané, kdyby byly převyprávěné, tak by to nebylo ono (I think).
Dalším bodem k zamyšlení je, že bych zavedla i Beauty rubriku, když jsem se teď tolik vrhla na kosmetiku. Možná by se dala propojit s tou myšlenkou o vlozích. Už teď vím, o čem bych mluvila/psala, aspoň ze začátku. Mám tu pár produktů, o kterých bych byla schopná mluvit a měla bych o nich co říct. Třeba moje nynější červená rtěnka, kterou tak zbožňuju a který nejspíš i pořídím pár sester z jejího regálu v jiných odstínech, protože jsem s ní spokojená.

Takže tím končím. Myslím, že jsem napsala vše, co jsem chtěla napsat. Maximálně ještě můžu shrnout, co všechno jsem dostala k Vánocům v několika slovech - kosmetika, oblečení, kabelka, prášky na zlepšení paměti (blížící se maturita, třeba to pomůže). Byla bych ráda, kdyby se ti, co to dočetli až sem, nějak vyjádřili k tématům Vlogy a Beauty. Když mi dost lidí napíše. abych do toho šla, tak je tu šance, že to vážně udělám. Možná pak budu i aktivnější ohledně psaní povídek, když se tak rozjedu... Ale jinak přeji všem čtenářům
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 michel michel | 1. ledna 2015 v 17:39 | Reagovat

som radaže si napisala o sebe ...predtym som si vobec nevedela predstavit ako vyzeras ani kolko mas rokov :-)

2 paxleena paxleena | 3. ledna 2015 v 23:35 | Reagovat

Wow. Tolik informací :-D
A musím říct, že ti zrzavé vlasy moc moc sluší. A ta fotka z plesu? Nádherné šaty! Tak ať ti maturita klapne a dík za info o tvé osobě :-D

3 mary mary | 6. ledna 2015 v 18:32 | Reagovat

krasne šaty a super vlasy :) aku prosim použivaš farbu? ja som totiž ryšavu skušala ale nikdy mi nechytila podla predstav a rychlo sa vyzmyvala :-(

4 Hanys Hanys | E-mail | 8. ledna 2015 v 0:55 | Reagovat

Ahoj...no být tebou tak určitě se pustím do těch vlogů :) jinak Štastný Nový rok :)

5 NikaV NikaV | E-mail | Web | 11. ledna 2015 v 0:16 | Reagovat

Děkuji všem komentujícím za pochvaly šatů a vlasů :-)

[3]: Tahle barva byla od Schwarzkopf a myslím, že to byl odstín intenzivně červená. Ale jinak s tím barvením to záleží podle typu vlasů, já se nebojím používat výrazné barvy, protože vím, že na mých vlasech nevyjdou tak výrazně, ale budou akorát.

6 mary mary | 11. ledna 2015 v 14:10 | Reagovat

dík za info :-) skusim tu mozno sa mi nebude tak rychlo vymyvat ako predošle.čo sa týka beauty rubriky rozhodne sa do toho daj :-)

7 JaF JaF | Web | 11. ledna 2015 v 14:47 | Reagovat

[6]: Nejhorší je, že se ani nezmíní, kdo ji barví. xD btw. vlogy jsou dobrý nápad.

8 mary mary | 12. ledna 2015 v 18:31 | Reagovat

odhadujem,že sa farbí sama :-)

9 NikaV NikaV | E-mail | Web | 12. ledna 2015 v 21:22 | Reagovat

[7]: Mám ji doporučit tebe? :-D

10 Andrea Andrea | 22. ledna 2015 v 16:21 | Reagovat

Ahoj Verčo,
super, konečně si můžu představit tu bezvadnou spisovatelku, která dokázala napsat něco tak dobrého jako je Kate... Jinak, doufám, že budeš pokračovat ve psaní Kletby, hrozně se mi to totiž líbí! :-)

11 Kitpe Kitpe | 26. ledna 2015 v 17:23 | Reagovat

Ahoj, teda po hodně dlouhé době zase píšeš. no nevím jak moc je to super, ale na svůj věk tam máš strašně chyb. asi nemáš moc nadání jen trochu chuť. Třeba někdo komu je 13 nebo i méně píše mnohem líp. jak to vysvětlíš? je ti 18 tak by jsi nějak tak měla i psát a ne jako malá holčička.
Kate - no povídka, taková nic moc až na pár věcí. Nepiš ji dál ale můžeš. Třeba se z toho něco nakonec vyvine. Jinak moje kámoška má taky blog. adresu dám jindy.
A myslím, že by jsi se tam mohla podívat. Měla blog už před mnoha lety, ale smazal se jí. Jedna věc, která mě zaráží, je, že máš povídku skoro stejnou jako ona. Jen s rozdíly jmen. Zamysli se nad tím.

Kitpe

12 NikaV NikaV | E-mail | Web | 26. ledna 2015 v 21:05 | Reagovat

[11]: O tom, že tam je spousta chyb vím. Nikdo není neomylný a obzvlášť u delších textů se tam občas nějaká chyba vloudí. Problém je, že já jsme líná to pak po sobě číst a opravovat, a kdybych to opravdu dělala, tak myslím že tady na blogu je pořád teprve první část. Fakt by se mi hodil beta-reader.
Mimochodem nebude pro tebe trochu problém, když nebudu dál psát Kate? Ono pak nebudeš mít co kopírovat na svůj blog a u toho akorát přepisovat jméno Kate na Holly. I když vlastně jsi tam ještě přidala jakousi rusovlasou ženu Caroline, jejíž smysl mi uniká. Ona pro pravého autora, který zná smysl a cíle všech vymyšlených postav je potom taková vsuvka docela matoucí.
A tenhle tvůj blog to je ten blog tvojí kamarádky, o kterém mluvíš? To tě zklamu, tady neuspěješ. Kate jsem vymyslela už před deseti lety, sice v jiné podobě a ještě s jiným jménem, ale základy už tam byly. Zbytek se vyvinul časem. Takže pokud tvoje kamarádka či ty, neovládáte telepatii, tak je tohle těžko možné.

P.S. A pokud ti vrtá hlavou, jak vím o tvém blogu, tak věz, že když někdo klikne na ikonku, pod kterým píšeš komentář, tak se rozklikně tvůj blog.

P.S.S.
A děkuji Špaketě/Ametten, že mě na tohle upozornila.

13 lumik4 lumik4 | 1. února 2015 v 16:01 | Reagovat

Ahoj, můžu se zeptat kdy bude nová kapitola Kate?

14 NikaV NikaV | E-mail | Web | 5. února 2015 v 22:45 | Reagovat

[13]: Už  jsem na ní začala pracovat. To je pokrok, ne?

15 chatton chatton | 9. února 2015 v 18:44 | Reagovat

Z chyb si nic nedělej, v delším textu chybují i češtináři a psychologicky je jasné, že člověk nějaké ty vlastní chyby vždycky přehlídne ;-) Jinak je docela hloupé narážet na to, že někdo má podobnou povídku, stejnak celý svět HP je právně autorsky JKR, samozřejmě kromě vlastních postav. Ale ty to máš pěkně čtivě napsané a určitě piš Kate dál ;-). Mě se to moc líbí, taková oddechovka. Jinak se těším na další kapitolu.

16 chatton chatton | 9. února 2015 v 18:53 | Reagovat

Co ale rozhodně chápu, je, že člověka rozhodně naštve, když někdo vykrádá jeho fantazie. Zvlášť když si s plánováním povídky dáváš práci.

17 Jabig Jabig | Web | 15. února 2015 v 22:22 | Reagovat

Vlogy určitě začni natáčet a beauty články bych uvítala :)

18 Kit Kit | E-mail | Web | 22. února 2015 v 13:32 | Reagovat

[16]:[15]:[14]:[12]:[13]:
Lidi, prosím ségry si nevšímejte. Ono když na to nikdo nebude reagovat, tak přestane psát blbosti. Je strašně žárlivá. A k sestřence, já se jí nedivím, že to začala psát. Dělá to celkem často, že si vymyslí pokračování, ale málokdy ho napíše. Povídka 'Kate' se jí moc líbila a když si nějak přestala přidávat kapitoly, tak to přepsala, jinak by napsala jen pokračování.
(No hate.)
Jinak mě se 'Kate' taky líbí, ale to co ona neudělám. Ok?
Kit
PS: omlouvám se že je ségra taková otravná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama