Vedení RPG není snadné

9. srpna 2014 v 23:26 | NikaV |  Moje zážitky
Zhruba před měsícem, když jsem viděla, kolik rpg se nyní zakládá, jsem si řekla, že bych o tom mohla napsat článek. Zhruba před rokem a půl jsem se rozhodla založit vlastní RPG.


Všechno začala jedním The Vampire Diaries RPG, kde jsem si chtěla zkusit zahrát svoji Alice z mojí povídky Láska, lži a tajemství. Jenže problém byl v tom, že Alice jsem vymyslela těhotenství s Klausem a takovou polonesmrtelnost. Po dlouhém dohadování s adminkama to nakonec dospělo k závěru, kdy mi Alice sice povololili, jenže bez těhotenství. Ironií osudu o pár měsíců později byl vysílan díl, ve kterém se ukázalo, že je Hayley těhotná s Klausem. Ale to bylo jedno, protože tou dobou už jsem v tom jejich rpg stejně nehrála.
Když jsem se totiž kamarádce zmínila o tom dohadování o Alice, tak mi kamarádka navrhla, ať si založím vlastní rpg. Zpočátku jsem byla tou myšlenkou zaskočená, ale pak jsem se do toho dala. Založila jsem forum, dala jsem dohromady pravidla, sehnala jsem se pár prvních lidí a pomalu se to rozjíždělo. Začátky byly těžké, bylo nás jen pár. Ono celou dobu byl problém v nedostatku hráčů. Chvílema nás bylo přes deset, ale chvílemi jsme hráli zase jenom čtyři. Přesto se nám ale podařilo vytvořit pěkný příběh a hra trvala celkem rok a pár měsíců.
Pak ale jednou nastala situace, že jedna hráčka se rozhodla odejít, a poté nastala jedna krize. Bez hráču se těžko hraje. Ale jeden hráč, který se později stal adminem, navrhl restart. Začala jsem si s tou myšlenkou pohrávat a o nějakou dobu později se opravdu uskutečnil. Nevím proč, ale po restartu se najednou nahrnula spousta hráčů, takže nedostatkem jsme rozhodně trpěli. Hra začala, příběh se rozjel a všechno bylo několik měsíců v pohodě, dokud nenastala další krize.
Tentokrát nastala krize zevnnitř týmu, kvůli jednomu adminovi plánovalo pár lidí odejít, což jsem musela začít řešit. Ve výsledku pak odešel ten admin a následně i druhý na protest. To byl začátek konce.
Asi měsíc se mi dařilo, nějak to tam ukočírovat a držet to. Akce ve hře ale poněku poklesávala, částečně z toho důvodu, že začali prázdniny a spousta hráčů někam odjela. V takovém případě je těžké se domluvit na nějaké hře a admin těžko něco zmůže, když odjede na tábor do lesa na víc jak dva týdny. Během mojí nepřítomnosti zatím hrálo jenom pár lidí, ačkoliv měla zatím proběhnout sklizeň (ti, co sledují The Originals, vědí o čem mluvím). Po mém návratu jsem se snažilo to ještě nějak rozchodit, Damona jsem nechala zavřít do Whitmoru, aby ho později někdo mohl zachránit.
Zároveň jsem si uvědomila, že mám trochu zmatek v tom, kdo hraje jakou postavu. Během mojí nepřítomnosti jsem stihla detaily pozapomínat a především jsem nevěděla, kdo hraje jakou vymyšlenou postavu. To byl trochu problém, protože jsem zavedla pravidlo "Jedna seriálová postava = právo na jednu vymyšlenou postavu" a někdo na to dodržování dohlídnout musí. Začala jsem to kontrolovat a přitom jsme zjistila, že jedna hráčka hraje za jednu seriálovou a dvě vymyšlený. Když jsem po ní chtěla, aby si zabrala další seriálovou nebo se jedné vymyšlené vzdala, tak se začala vztekat. Asi jsem podle ní špatný, že trvám na dodržování pravidel, se kterými ostatní nemají problém a když nastala jednou taková situace, tak ta hráčka nedělala problém a vzala si jednu seriálovou. Jenže v tomhle případě se vzpurnou hráčkou nastal začátek konce konce.
Další den začali hráči odcházet, nikdo nenapsal proč. Zeptala jsem se jedné hráčky z nich a ta mi po chvíli napsala, že se nevrátí, pokud se nevrátí staří admini. Nejprve jsem si myslela, že se to nestane, a tak jsme to začali rozebírat. Ve výsledku byla stejně rozhodnutá odejít. Přesto jsem o pár hodin později začala probírat se starými adminy možný návrat. Dokonce jsem i napsala tomu, u kterého jsem si řekla, že s ním už nikdy nepromluvím. No, vydrželo mi to jenom měsíc. Následně jsem se s ním dohadovala zhruba od půlnoci do tří do rána. Přesto se ale jejich návrat stal skutečností.
Teď bych měla napsat, že se všichni vrátili a všechno bylo fajn. Opak je pravdou. Nevrátili se, ačkoliv podmínky návratu byly splněny. Místo toho si vybudovali vlastní forum s rpg, natáhli tam všechny hráče, dokonce i ty, kteří z mého rpg neodešli, a jedou si tam podle sebe. Zůstali odstrčené jenom dvě osoby, já a ještě jedna hráčka. Chápu proč vykopli mě, ale nechápu proč vynechali ji. Ale řeknu vám, že je docela blbý pocit zjistit, že něco rok a půl budujete a nakonec zjistíte, že se vám to rozpadlo pod rukama, někdo sebral ty vaše ruiny a vybudoval si něco vlastního. A já můžu jenom koukat a přemýšlet nad tím, jestli to jejich RPG je tomu mému opravdu tak podobné, nebo se mi to zdá. Kdo chce může to posoudit sám: jejich RPG a moje RPG. Designem jsou odlišný, ale strukturově se mi zdají podobné. Stejně tak je u nich také zaveden systém dočasný postav, který jsem vymyslela loni na jaře, a tak tam mají moje oblíbené pravidlo "Jedna seriálová postava = právo na jednu vymyšlenou postavu" .
Ve výsledku toho nevím, kde přesně nastal ten problém. Vím od ostatních, že ten problém byl ve mně. Nejspíš byl problém v mojí Alice, podle ostatních se děj příliš soustředil na ní. Jenže já si nemůžu pomoct, ale já nevidím, že by se všechno jenom točilo kolem ní. Když se proberu historií, tak vidím sice jak Alice se hádá s Klausem, dohaduje se Elijahem, zamilovaně kouká po Trevorovi, ale taky vidím, jak Tyler a Vicki začínají randit, Vicki je proměněna, Trevor s Rose omilostněni, rozparovačskýho Stefana, Damona řešící svůj vztah s Elenou, Rebekah dostávajíc kopačky od Stefana, Davina zdrhá před Sophie, Lexi se hádá s Kolem a následně se s ním vyspí, Caroline zdrhá před Kolem, Jeremy s Annou probírají Mikaela... Možná je to těma mýma brýlema nebo mýma očima, ale já prostě nevidím jenom Alice a její děj. Akorát jsem si vymyslela svojí akci, kde byla Alice hlavní náplní, ale to se týkalo jenom pár postav, ostatní si dál hrál svoje. Stejně tak si klidně můžou vymyslet ostatní svoji akci a pokud to nebude úplná blbost, tak jim to projde. Ale já nedokážu vymyslet akci pro každou postavu zvlášť, zas tak bohatou fantazii nemám. Jsem schopná vymyslet akce pro některé postavy, které dobře znám (někdy ani nemusí být moje). Ta akce může mít i rozsáhlejší důsledky, které třeba i zahrnou všechny (například moje Alisea, u které se objeví její bývalý manžel čaroděj chystajíc se zabít všechny Původní upíry).
V konečném důsledku vzdávám vedení RPG. Po tomhle už na to nemám náladu. Hráči nekomunikují s hlavním a adminem a odcházejí, zůstává jich jenom pár. Pokud se najde někdo, kdo to RPG postaví na nohy, já mu bránit nebudu, Potom si budu klidně hrát za svoje postavy a už nebudu nic řešit. Na nějaké řešení a dohadování ohledně vedení RPG už nemám chuť. A to zrovna spoluzakládám jedno RPG Pretty Little Liars a RPG o Bradavicích, kde by se možná objevila i moje Kate. Jestli u nich budu dál pomáhat si nejsem jistá. V nejbližší době se asi jenom vrhnu na hraní RPG. Mám jich několik, kde jsem jenom hráč. Tři z nich vedou lidé, kteří narozdíl ode mě asi vedení RPG asi opravdu umí a když oni něco vedou, tak tam budu s radostí hrát, protože vymýšlí opravdu kvalitní hru s dobrým příběhem. To je mnohem lepší než všechny ty RPG, na které narážím ve skupině Hledáme RPG hráče na facebooku. Ani se mi to tam nechce zkoušet, protože moje zkušenosti s takovými hrami jsou takové, že tam je prostě spousta absurdností, příběh nic moc a většinou z toho vznikne něco ve stylu Ordinace v růžové zahradě. Aneb takhle to dopadá, když někdo neumí vést RPG. Jak to tak vypadá, já mezi takové lidi asi patřím také.

Ukázka podle mě kvalitní hry (nemusí být vždy nutně tak dlouhé příspěvky, to jen my jsme se zrovna nějak rozepsali):
A ještě podotýkám, že ten lék pro Aliseu, aby se stala upírem, jsem já nevymyslela. Ale hodilo se mi to do jejího příběhu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DD159 DD159 | 11. srpna 2014 v 22:22 | Reagovat

Ty lákáš lidi na cituji "Máte zde možnost hrát za postavy ze seriálu a z knih, ovládat je a jejich život. Anebo si můžete dosadit do Mystic Falls vlastní postavu. Můžete být Eleniným bývalým přítelem nebo Katherininou nejlepší kamarádkou. Základy téhle RPG pochází ze seriálu a z knih, ale jinak si tu píšeme svůj vlastní scénář. Kdo v seriálu zemřel, tady může žít."
V tom případě se někde stala chyba když jsi to psala. Mělo to být něco ve stylu -> já si budu tvořit hru se svojí vymyšlenou postavou Alice a vy ostatní budete podřízeni mě a budete mi vyhovovat. Ještě ke všemu si já vezmu Rebeku, Damona abych si mohla nahrávat + z Rebeky sis udělala stvořitelku a celý čas jsi dělala že to je někdo jiný přitom jsi to byla ty. Všechny jsi nás podvedla a ještě sis vlastně nahrávala protože jak je známo u tebe v pravidlech tak -> "Hlavní admin má vždy poslední slovo. Co řekne, to platí" -> Hl. admin byla Rebekah tedy ty.
Několika lidem jsi znechutila hraní protože jsi všude cpala Alici a ty se pak divíš že odešli ? Já ani ne.
Mě a vlastně nejen mě připadá že máš rozdvojenou postavu.
Ale zpět k Alici. Když jsi hru založila tak tvá Alice byla těhotná s Klausem takže hráč/hráčka Klause prostě musela hrát to co jsi chtěla, protože opět ty jako admin máš poslední slovo a to platí. A koukni už to není RPG kde můžeš hrát co chceš, ale RPG - Alice Word. Hráčka Klause prostě nemohla hrát tak jak chtěla aniž by jsi jí ty neovládala.
Ale mám i spoustu dalších věcí který svědčí o " Alice Word"
Další bod: Ano všichni byly pro založit nové RPG, protože ty jsi jim tu hru k vlastnímu ději znechutila svoji postavou ALICE.
Všichni raději utíkali a pak jsi vyhodila dva hráče, kteří tam dělali tu hrou tak trochu normální a napsala jsi že odešli dobrovolně. To ti nikdo nevěřil. Všichni viděli jak to bylo ve spol. chatu.
Další bod: Nejen u tebe je zaveden systém dočasných postav, viděla jsem ho na dalších RPG -> (TO, PLL,TWD, SN)
Myslíš si že to ty jsi tvořitelka pravidla: "Jedna seriálová postava = právo na jednu vymyšlenou postavu", promiň ale opět nejen u tebe toto pravidlo je. Opět viděla jsem ho už na ostatních RPGéčkách a dřív než si s tím přišla ty. Zajímavé kdo se pak "opičí".
Závěr: Tvoje RPG skončilo jen kvůli tvému chování atd. a vlastně ještě kvůli dalším dvěma hráčkám které jsi tam nosila div ne na rukách a nelezla jim až do zadku. Vidíš sama že toto nedopadlo. Třeba si z tohoto něco vezmeš a pokusíš se to změnit. Pokud ne, tak mi je tě upřímně líto.

2 NikaV NikaV | 12. srpna 2014 v 18:43 | Reagovat

1)Zajímalo by mě, jak jsem si teda nahrávala s Damonem, protože ten se s Alice párkrát sotva potkal. Rebekah záleželo na děcku stejně jako v seriálu. Ta holka nemá v povaze, že by se uplně vykašlala na rodinu.
2)Že jsem Rebekah jsem chtěla vykecat už jak dávno. Dokonce jsem to i pár lidem sama řekla. Ironií je, že ten co mi radil, at to neříkám, to nakonec sám v afektu vykecal.
3) Vím, že příběh Alice by dost omezoval příběh Klause a proto jsem se snažila, co nejvíc, aby neměl jasně daný, že ji miluje a touží po ní atd... Radka to nakonec přebrala tak, že se na ní hned zezačátku vykašlal, což jsem uvítala.Klaus pak mohl dál běsnit a vraždit (a dýkovat sourozence). S Alice se pak už ani tolik nevídali.
4) Já nevím, co ty si představuješ pod pojmem dobrovolný odchod, ale já bych za to označila něco, když někdo napíše, že odchází, a druhý napíše, že v tom případě končí taky. Nevím, jak jinak ještě označit dobrovolný odchod. A když jste neviděli to, co se dělo mimo společný chat, a neznáte celou pravdu, tak jak chcete soudit?
5)Právě proto jsem psala, že nevím, jestli se mi to jenom zdá, nebo je to skutečně podobné.
6)Koho že nosím na rukou? Mě totiž nikdo nenapadá.
7)Bývá slušnost se podepsat.

3 DD159 DD159 | 13. srpna 2014 v 12:12 | Reagovat

Bod 1: Já nepsala nic o tom aby se Rebekah na někoho vykašlala. akorát že ty sis vždy s Rebekou nahrávala ať už šlo o Alice, o Stefana a nebo dokonce o schvalování postav. A neříkej že jsi to nedělala.
Bod 2: NĚKTERÝM, ale tak mohla jsi to říci všem. Tak jsi ho neměla poslouchat a normálně to říci.
Bod 3: Myslím že kdyby Klaus od začátku neměl nic společného s Alice tak se choval jinak. Vím jak skvěle ho umí Radka hrát.
Bod 4: Dobrovolný odchod je že prostě odejdou svým rozhodnutím a ne tím že je někdo vyhodí kvůli své paličatosti a neudělá prostě žádný ústupek.
Bod 5: Měla by jsi koukat na všechny RPG obecně, všechny jsou něčím stejné. Toto by mohl psát každý klidně i o tvé RPG že  se s ním "opičíš" atd.
Bod 6: To by jsi měla vědět koho si na RPG držíš nejvíce a když něco řekne tak je nejlepší a ostatní div nemusí držet pusy. Jak vidím tak ty to asi nevidíš.
Bod 7: Ty o slušnosti máš co říkat.

4 NikaV NikaV | 13. srpna 2014 v 12:33 | Reagovat

1) Tady se nějak nechytám. Nevidím žádnou souvislost mezi nahráváním u Stefana nebo u nahrávání postav. Uveď nějaký konkrétní případ.
2) Jo, neměla jsem ho poslouchat, neměla jsem mu věřit a tak dále... Každý někdy dělá chyby.
3) Pokud vím, tak ze zazačátku se s Alice až tak moc nepotkával a stíhal mezitím probodnout Kola, ovlivnit Lexi a další věci... Radka měla prostoru dost.
4) Jenže oni odešli svým rozhodnutím.
5) Mě to prostě přišlo připadalo podobné. Proto jsem nenapsala úplně, že i tamto RPG podobné, jenom že mě to tak připadá. Přímo, že se opičíte, jsem nenapsala.
6) Napadá mě jenom jedna osoba, se kterou se bavím v soukromém chatu, ale to je naše věc, co všechno probíráme. Ale u druhé osoby mě nenapadá už vůbec nikdo... Pokud jsi teda náhodou nedospěla k názoru, že neovládáme telepatii a nedomlouváme se o něčem myšlenkama, o čemž nevím.
7) To říká ta pravá.

5 DD159 DD159 | 14. srpna 2014 v 18:47 | Reagovat

Bod 1. a zároveň poslední: Ty nevidíš nic jak tak zjišťuji. Myslíš že není nic špatného na tom tvém. Nemá to cenu ti dávat příklad, protože ty to na tom neuvidíš a dál si pojedeš svojí. (I s Damonem sis nahrávala.)
Každý dělá chyby, to ti ani nevyčítám, blbě sis to přebrala. Mě ani nezajímá co si s kým probíráš v soukromém chatu. Já to slovo opičíte dala taky však do uvozovek.
Závěr: Nemá cenu to s tebou řešit, protože ty si pojedeš stále to svoje a ostatní tě nezajímá. Nazdar!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama