Recenze na pořady FF - Neděle

2. srpna 2014 v 23:03 | NikaV |  Moje recenze
Bohužel jsem tenhle slibovaný článek nestihla před odjezdem na tábor a v lese bez elektřiny a internetu se mi psalo blbě, tak ho píšu teď.


Neděle

Přijela jsem až někdy kolem poledne, proto jsem prošvihla dopolední přednášky. Jinak jsem většinu dne strávila na ThroneConu a Harry Potteru.
Karliene a hudba inspirovaná GOT
Do téhle přednášky jsem na Karliene na Youtube ještě nenarazila. Tahle přednáška byla ke konci trochu nudná, ale aspoň jsem si poslechla pár dobrých písniček a pak když jsem si je pouštěla doma, tak jsem si je oblíbila. Jsou melancholické a některé se smutným nádechem, ale co taky čekat od hudby u Game of Thrones, kde se v jednom kuse vraždí?

12 a více důvodů, proč nesledovat GOT
Tahle přednáška byla zabavného stylu, kde jsme si v podstatě dělali legraci z jednoho amerického křesťana, který sepsal o Game of Thrones článek (tady je v originále). Následovala pak ještě pár seznámů, kupříkladu sedm důvodů proč dívky nesledují Game of Thrones (tak proč to sleduju já?). Všechno to bylo proloženo vtipnými obrázky (bohužel se mi je nyní nedaří najít, bůh ví kam je schovali).

18 důvodů, proč sledovat Hru o trůny
Z nějakého důvodu na téhle přednášce bylo víc lidí než na té předchozí. Začátek přednášky probíhal tím stylem, že se probírali první dva důvody: pěkní herci a herečky. Takže jsme si postupně pouštěli obrázky těch hlavních postav (všech postav ne, to bychom tam seděli doteď). Nakonec se pokročilo na další důvody mezi ktermi byl například, že vznikl český cosplay. Na přednášce zrovna bylo totiž přítomno pár lidí od nich - Cersei, Melisanda a Daenerys. Byl tam i ten, co je obvykle Renly, ale ten dne měl kostým Filiho. Ale aspoň nám ukázali fotku Renlyho z pražského kolejiště a jako bonus jsme slyšeli historku o tom, jak potom utíkali za tramvají a křičeli HODOR!
.
Brutální audiovizuální kvíz
Název nelhal. Byl docela brutální a některé otázky nezodpovězitelné. V jedné otázce nám pustili ukázku ve které se bavil Tyrion s Lancelem v nějakých nosítkách a ukolem bylo napočítat kolikrát Lancel mrknul. Nebo tam byly hudební ukázky, kde jsme hádaly, od jakého herce to je. Ale z celkových 30 otázek a něco jsem získala 16 bodů. Myslím, že jsem se dostala na hodnost Hodora.


Top 10 romantických sexy hrdinů
Původně jsem chtěla jít na Hobití fanfikci s hvězdičkou, ale vlezla jsem do špatné místnosti a pak už se mi nechtělo zvedat, tak jsem tam zůstala. Popravdě já si sexy hrdiny představuju jinak. A do mého vkusu se teda vůbec netrefili. Já nepovažuju nějaké herce z černobílých filmů, Hugha Granta nebo Colina Firthe za sexy. Ale aspoň tam dali Vigga Mortensena. Stejně jsem ale měla na konci přednášky chuť se zeptat, proč tam není Christian Grey...

Turnaj tři programových linií
Konečně jsem taky někdy zavítala na Potter linii a rovnou na přednášku, kde se tam střetlo hodně lidí, protože tam byli fanoušci od Star Treku, Star Wars a Harryho Pottera. Trochu jsem se ale při sledování jejich soutěžení nudila, protože soutěžili jenom ti z vední pořadů. Možná by mě to bavilo víc, kdybych věděla víc správných odpovědí ze Star Treku nebo Star Wars (s Harrym Potterem jsem neměla problém).

Nedělní večerníček Barda Beedleyho
Jak jsem zjistila, tak tam se stalo letos tradicí, že večer se četla nějaká bajka a také byla nějakým způsobem znazorněna. Na tenhle den připadla Králice Alice a chechtavý pařez, kcož bylo znazorněno pantomimou. Pantomimou to hráli jenom dva lidi Affaia a Thomas a neměli to vubec nacvičené. Díky tomu bylo zabavné sledovat, jak se Thomas snaží zahrát víc postav naráz, neboj jak zmateně se narychlo rozhlíží a snaží se přijít na to, jak něco zahrát. Ve vsledku se v jednu chvíli pověsil na potrubí, které viselo u stropu.

Příšerné páry ve fanfiction (mladší 18 let raději tuhle část přeskočte)
Některé parování některých postav se může některým lidem zdát trochu podivné, ale jak se ukázalo, existují i horší věci. Klasikou v Harry Potterovi už je Snarry, Drarry, Dramione, Snamione a podobné kombinace. Ale někdy nastanou i věci, u kterých přemýšlíte, jak je to vubec možné, například Oliheň a Bradavice. A ono zvířátka jsou docela oblíbená, protože si například Lucius oblíbil pávy a v jednu chvíli dokonce podal Narcisse mnoholičný lektvar s pírkem páva, aby konečně zplodili dědice. Následovala debata, jestli se Draco náhodou nevylíhl z vejce. Ale u zvířátek ještě chvíli zůstaneme, protože kupříkladu Ron si oblíbil v jedné povídce (Ohnivé péro) sovy. Proč jsou ti ptáci tak oblíbení? V jiné povídce se zase Snape proměnil v hada a sexuálně pomohl Harrymu, který netušil, že to je ve Snape. Harryho si asi ti hadi docela oblíbily, protože jinde ho zase unesl Nagini ze hřbitova a pak ho zneužil. Ale na chvíli jsme pak ještš vylezli od zvířectva a od Harryho Pottera a narazili jsme na Ježíše s Hitlerem.

Fanfiction v tazích
Poslední přednáška v tento den, kde byly v podstatě shrnuty všechny tagy, uvadějící se na začátku povídek a které by tam měli být jako varování pro někoho. Pak si čtenáři nemužou stěžovat, že by tam našli něco, co nečekali.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama