50 odstínů blbosti

27. května 2014 v 0:15 | NikaV |  Moje recenze

Už dlouhou dobu jsem nesepsala nějakou recenzi a jelikož momentálně toho ve škole moc nemáme a inspirace v povídkách mi nějak došla (možná to bude tím, že je u těch posledních kapitol tak málo komnetářů), mohu využít svůj čas k psaní recenze. A protože si chci natrénovat pořádnou kritiku, musím vybrat padesát odstínů šedi.
Nebudu psát o čem přesně je. Je tam prostě spousta sexu a trocha BDSM. Kdybych se BDSM nějak víc zabývala a byla bych třeba subinka, tak po přečtení tohodle románu bych porušila všechny pravidla svého pána a šla skočit z okna. Vlastně chuť skočit z okna mám, už jenom když si přečtu popis hlavní postavy.
Hlavní hrdinka Anastazie je totiž vysokoškolská studentka. Hádám, že jí bude asi 22 let. Vezmu to, že se tam objevuje klasické klišé, že ona studuje humanitní vědy a on se vyzná v nějakém technickém oboru. To beru. Překousnout se dá i to klišé, kdy on je bohatý, úžasně vypadající (jako bonus mu ještě Bůh daroval hodně v kalhotech) a z vynikající rodiny, zatímco ona je chudá, nevýrazná a s rozvedenými rodiči. Silně mi to připomíná Mary Sue, ale kdyby byl román dobře napsaný, tak by se to dalo přežít.
Ale může mi někdo vysvětlit, kde ta holka žila, když je jí 22 let, prošla si vysokou a střední školou a je pořád panna? Ale to by ještě šlo. Možná je nějak zásadová, prostě chce čekat do svatby a svůj panenský věneček odevzdat, až když si bude skutečně jistá. I takový lidé se v dnešní společnosti najdou.
Ale myslím, že i takový lidi znají masturbaci, které si Anastazie musela pomalu hledat ve slovníku. Stejně jako si tam asi musela hledat význam žiletek a damských holících strojků, jelikož se celý život skoro vůbec neholila a na první rande by nejraději šla s pralesem v podpaží. Naštěstí ji její spolubydlící přemluvila, ať to nedělá. Přesto si myslím, že musela Anastazie dát Christianovi něco do pití, neboť si nedovedu představit, jak v realitě nějaký muž sundá ženě kalhotky a po nalezení toho pralesa si k tomu ještě přivoní a nazve to "jemnými chloupkyů.
A pochopitelně po něčem takovém si musela vnitřní bohyně hlavní hrdinky zajásat. Tahle vnitřní bohyně jásala pomalu při každém Christianově doteku na jejím těle. Já měla už v polovině knihy chuť provést Anastazii lobotomii mozku a vyhnat jí její vnitřní bohyni z hlavy. Bohužel, se mi to nepovedlo a musela jsem s ní vydržet až dokonce knihy.
Přesto si Anastazie zaslouží můj obdiv za výdrž. Ona je tak šikovná, že ačkoliv je naprosto nezkušená ve všech oblastech sexu a pořádně netuší, co se jí líbí a kde se jí má dotýkat, tak dokáže mít kolem pěti orgasmů za jednu noc. Nejsem si moc jistá, jestli je něco takového vůbec možné zvládnout. Ale možná to opravdu je možné, jenom já jsem bohužel neměla to štěstí, že bych někdy narazila na někoho jako Chritiana Greye (až ho někdo objevíte, pošlete ho za mnou).
Taky dokáže pojmout skoro celý Christianovo pyj a to ačkoliv nikdy předtím nic takového neprováděla. Ještě navíc zvládne přitom kroutit jazykem a lízat ho všude možně, což má za násladek, že zvládne poté spolknout všechno, co z něj nakonec vyjde, aniž by se zakuckala. Já jí za to tleskám. Je vidět, že její vnitřní bohyně je opravdu bohyně, protože tohle by obyčejná dívka či žena napoprvé jen tak nezvládla.
Když to tedy nakonec shrnu, tak tohle je kniha, kterou když si nepřečtete, tak se nic nestane. Já jsem se stejně u knížky bavila jenom při prvních sexuálních scénách, pak už se to začalo opakovat. A příště až si budu chtít přečíst nějaký román s občasnými erotickými scénami, tak si přečtu Sukubu (kterou někdy v budoucnu plánuju zrecenzovat) anebo když budu mít chuť na něco s BDSM, tak si zajedu na net a přečtu si tam mnohem zajímavější povídky. Přesto ale až bude film v kině, tak se na něj podívám (buď v kině nebo a počítači), už jenom z té zvědavosti, jak to zpracují. Ale mnohem radši bych byla, kdyby Christiana hrál Ian Somerhalder (s ním bych si klidně zahrála padesát odstínu šedi i v soukromí).

Upozorňuji, že videa nejsou oficiální, pouze fanouškovká a moje oblíbená. Druhé je sice lépe udělané, ale v prvním je Ian.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anonym anonym | 22. června 2014 v 10:19 | Reagovat

Kedy bude nova cast Kate?

2 lumik4 lumik4 | 2. července 2014 v 14:11 | Reagovat

Prosím přidej další kapitolu Kate :)

3 Tess Tess | Web | 16. srpna 2014 v 0:11 | Reagovat

Kdoví, třeba ten film bude mnohem větší překvapení pro všechny a předčí veškerá naše očekávání, mě osobně se ty erotish scénky líbily hlavně proto, že jsem asi dost úchylní a potrpím si na ně:D

Ale ten film bude mít snad, třeba, možná? velké grády, což se modlím.

4 NikaV NikaV | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 0:19 | Reagovat

[3]: Jak dopadne film nevím, uvidíme, jak se toho režisér chopil.
A já jsem asi uchylnější než ty, protože mě ty erotické sceny až tak uchylne nepřišly. Četla jsem uchylnější povídky a narazila jsem i na takový BDSM dotazník, kde se tázali jak moc se ti co líbí. V tom dotazníky byly věci, který mě do té doby nikdy nenapadly, že jsou vůbec možný.

5 Amia Amia | Web | 16. srpna 2014 v 12:17 | Reagovat

Když je dívka dlouho panna, není to jen proto, že si poprvé chce nechat až na svatební noc. Prostě je panna, proč to řešit?

Jinak, na 50 odstínech mě spíš než kniha samotná sere to haló kolem, a to vesmyslu, jak úžasně nejen erotický to je :-(

6 NikaV NikaV | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 22:07 | Reagovat

[5]: Ano, i takový lidi se v dnešní době najdou, ale pomalu neznat ani masturbaci a žiletky vidět jenom z dálky, to už je moc.
Jak už jsme pár scen tam dobrých bylo, ale pak už se to jenom opakovala a byla to nuda.

7 Gabe Gabe | Web | 20. srpna 2014 v 9:44 | Reagovat

Už dlho som sa tak nezasmiala :D Absolútne dokonalá recenzia. Ja som čítala všetky tri(vždy keď začnem čítať knihu/sériu, tak ju už prečítam celú) a popísala si to absolútne dokonale. Ja osobne som sa nevedela rozhodnúť, či to bolo sado-maso  líznute romantikou alebo romantika líznuta sado-masom.
Poprípade ti ešte odporúčim prečítať si trojku, ak sa chceš zasmiať. Tam je čajka tehotná.
A čo sa týka toho, že by ho mal hrať Ian... 100%. Čo ma však hnevá viac, ako výber herca, je výber herečky. Tá je proste otrasná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama