31. 10. 1994 - Nalezeniny

11. března 2014 v 15:07 | Kate |  Katherine Becker
31. 10. 1994
Milý deníčku,
je to tu zase. Můj nejméně oblíbený den v roce. Moje nalezeniny.
Většina lidí má narozeniny. Já je nemám. Na to, abych měla nějaé narozeniny, by se muselo vědět, kdy jsem se narodila. Jenže to nikdo neví, stejně jako se neví moje jméno. Pokud jsem vůbec někdy nějaké od rodičů dostala... Nakonec jsem dostala jméno i datum narození od úřadů. Jako datum narození bylo dáno datum mého nalezení. Tudíž neslavím narozeniny, ale nalezeniny.


Tentokrát vyšly na neděli. Alespoň že nemusím moc brzo ráno vstávat. Vstala jsem tedy až kdy se mi chtělo a dole jsem se nasnídala. Potom se prodával v Síni školní časopis, tak jsem si jeden výtisk koupila. Chvíli jsem tam postávala, bavila jsem se s Rosie a Blair. Nikdo netušil, že mám nalezeniny a nikdo mi nepopřál. Ale taky to neměli jak tušit, protože jsem to nikomu neřekla.

Nakonec jsme se všechny tři vydaly podívat se, jak se staví ploty. Byl tam i Danny, který se líbí Rosie. S Blair jsme jí přemluvili, aby si s ním šla promluvit. Netuším, jak to přesně dopadlo, ale asi dobře. Podrobnosti jsem nestihla zjistit, protože pak někam zmizela.

Zbytek dne jsem se toulala po hradu, kreslila jsem si a nakonec jsem si večer sedla u krbu ve společenské mísnosti. V tu chvíli na mě dolehla ta smutná nálada, kterou mám každý rok v tenhle den. Vždycky si vzpomenu, že jsem sama. Že mě rodiče nechtěli, ani se neobtěžovali odnést mě do babyboxu... Prostě mě nechali někde na zbořeništi. Kdyby mě tenkrát včas nenašli, asi bych tu teď nebyla a umřela bych už jako malá. Občas mě napadne, když mám vážně blbou náladu, že by to možná tak bylo lepší...

Ale ten večer ještě neskončil, protože se tam objevil Danny. Všimnul si, že mi není moc do smíchu a zeptal se, co mi je. Řekla jsem mu o nalezeninách. Vzápětí mi popřál všechno nejlepší a trochu se mě pokusil povzbudit. Malinko se mu povedlo zlepšit mi náladu. Možná nebude tak děsnej, jak jsem psala prve. Občas se dokáže chovat jako člověk.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama