8.9.1994 - Kdo se komu líbí?

18. ledna 2014 v 11:51 | NikaV |  Katherine Becker
8. 9. 1994
V Bradavicíc jsem už několik dnů a stále ještě jsem nebyla na vyučování. Jsem to ale šikovná. Ale zato jsem nedávno zjistila pár novinek.


Posledních pár dnů mi nebylo moc dobře, tak jsem zůstala na pokoji. Dneska odpoledne jsem ale teda z pokoje vylezla. Chvíli jsem si chodila po hradě a trochu jsem bloudila. Tenhle hrad je plný záhad. V jednu chvíli jsem v přízemí, potom vyjdu pár schodů a jsem najednou na střeše. Pak opět sejdu pár schodů a jsem někde ve sklepení. Asi budu potřebova mapu.

Ale někde během toho bloudění jsem narazila na Rosie. Chvíli jsme se bavili o posledních pár dnech a o tom, které lidi známe. Nějak jsme se přitom dostali k Dannymu. Zmínila jsem se totiž o Ay, na jejímž rameni měl Danny ve vlaku položenou hlavu. Rosie se na Ay trochu podezřele zeptala. Mám pocit, že se jí Danny líbí.

Mě se před pár dny taky líbil. Vlastně jsem v tom vlaku taky vrhala zamračené pohledy na Ay. Ale teď už mě to nějak nezajímá. Nechápu to. Ještě v pondělí, když jsem byla ve vlaku, jsem se cítila jako zamilovaná. Potom nastalo zařazování a já už jsem se cítila normálně. Že by to zamilování přerušil klobouk?

Dannymu jsem se teda o těhlech pocitech a zmatenosti nezmínila. Vlastně to ví jenom Rosie. Ale s Rosie jsem se nakonec rozloučila a na Dannyho jsem pak narazila ve spoečenské místnosti. Doufala jsem, že se tam nějakým zázrakem objeví můj kufr. Neobjevil. Místo toho se tam objevil Danny s návrhem, jestli půjdeme ven. Bylo těsně před večerkou. Jenže s večerkou jsem si nikdy moc nelámala hlavu.

Danny mě zavedl do jedné místnosti plné květináčů a kytek. Opět mi tam nabídl pití a chvíli jsme se bavili. Povedlo se mi zavést řeč na téma on a holky. Nenápadně jsem vyzvídala, co si myslí o Rosie. Prý je usměvavá, stydlivá, hodná a tak dále. Ale na to, aby se mu líbila je ještě malá. Budu to muset šetrně říct Rosie. Potom jsem se od něj dozvěděla, kdo se mu líbí. Jedna brigádnice v Příčné, Ay a Dai. A jeho typy jsou zrzky a brunety, akorát Ay je výjimka. Takže Rosie má naději,

Potom se řeč zavedla na odemykání dveří. Schválně jsem to zkusila odemknout perem. Jeden známý se mě to loni snažil naučit, jak odemykat zámky pomocí těch dvou háčků. Měla jsem ho víc poslouchat, když mi to vysvětloval. Ale ono i kdybych to uměla, tak by se mi to s perem nepodařilo. Budu muset začít nosit sponky. Jenže ty jsou v kufru který jsem ještě nedostala.

Moje snažení o odemknutí nakonecp přerušil Danny. Udělal si ze mě trénovácího panáka. Seslal na mě kouzlo se zdí, klecí a točením a nějaké barvení. Na oplátku jsem ho polila vodou. Jenže když jsem se ho potom chystala polít i džusem, tak jsem spadla na zem kvůli dalšímu kouzlu. A ten džus vyšplouchl a mě. Tohle bylo moje jediné oblečení. Džus mi zmáčel vestu a dostal se i na košili. U té vesty to není tak strašné, protože je černá. Jenže oranžový flek na košili vidět je. Danny mě pak ještě navíc polil čajem, který mi pro změnu kromě košile zmáčel i sukni.

Po tomhle polévání jsem měla trochu špatnou náladu. Danny mi jí trochu zlepšil. Dal mi vypít něco červeného. Cítila jsem se potom mnohem líp. Pak jsme s Dannym lítali po hradě a dělali blbosti a celu dobu se smáli. Divím se, že nás nikdo nechytil. Ale nakonec jsme se dostali na kolej a šli jsme spát. Jenom sem vážně zvědavá, v čem budu zítra chodit. Myslím že jediná věc, kterou mám čistou, jsou moje boty.
Kate
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama