27.8.1994 - Čarodějka - možná zamilovaná

11. ledna 2014 v 1:11 | NikaV |  Katherine Becker
27. 8. 1994
Milý deníčku,
poslední dobou se toho hodně změnilo. Předvším to, že jsem si vůbec koupila deník a začala do něj psát. Schválně, jak dlouho mi to vydrží?


Ale co musím především zapsat, je jedna velká novinka. Jsem čarodějka! A ne, nejsem šílená. Před pár týdny se u nás stavila taková ženská a vysvělila mi to. Nejdřív jsem jí nevěřila, ale potom předvedla kouzlo. Můj stůl levitoval, sám od sebe. A vlastně tímhle i dává smysl, proč jsem před lety dokázala odhodit Valerii přes celou místnost. Teď to dává smysl!

Dobře, budu pokračovat. Ta ženská mi ještě řekla, že mě přijali na školu čar a kouzel v Bradavicích. Dostala jsem od ní dokonce i dopis se seznamem pomůcek. Potom jsem ještě získala poukaz do banky, ale ten je nepodstatný. Aspoň v tu chvíli, v té bance už tolik ne. Taky mi ještě řekla něco o Děravém kotli. To je takové místo, kde se v Londýně scházejí kouzelníci a dá se odtamtud jít do Příčné ulice, kde jsem si měla nakoupit pomůcky. Starosti s penězmi si prý dělat nemusim, od školy na to dostanu příspěvek, který naleznu později v bance.

Do toho Kotle jsem se po pár dnech vypravila. A světe div se, narazila jsem tam na známého. Byl tam Danny Styx, se kterým jsem chodila do mudlovské školy. Byl teda asi o dva ročníky výš a moc jsem se s ním nebavila... vlastně myslím, že vůbec nikdy. Prostě jsem věděla, že se mu říká Danny.

A přestože jsem z jeho pohledu byla nejspíš dřív na škole jenom nějaká malá holka nebo něco takového. Prostě ta holka z nižšší třídy, tak mě poznal. Dokonce věděl i moje jméno. Proč jsem si ho dřív nevšímala, když vypadá tak dobře?

Postupně mi vysvětlil různě věci z kouzelnického světa, protože narozdíl od mě pochází z kouzelnické rodiny. Ten nebyl překvapený, když dostal dopis ze školy.

Kromě toho jsem se ještě seznámila s dalšími lidmi. Ale jejich jména jsem už pozapomněla. Pamatuju si akorát Rosie, ta jde taky do prváku a taky o kouzlech nevěděla. Jenom na rozdíl od mě svoje rodiče zná a žije s nimi. Rosie byla náhodou docela fajn. Chvílema mi připadá trochu nesmělá. Akorát mi trochu vadí, že když nás Danny vzal k sobě na zahradu, teda vlastně zahradu jeho kamarádky, tak se s ní bavil víc než se mnou. Trochu mi to vadilo. Ale pak jsme se stejně obě vracely do Kotle.

Ale dneska, kromě toho, že jsem si nakoupila všechny věci do školy, jsem se ocitla zase u něj či u jeho kamarádky na zahradě. Tentokrát jsem tu byla jenom já a on. Původně jsem sem šla kvůli knížkám, které mi na rok půjčí. Původně za ně chtěl 9 galeonů (to jsou takové zlaté mince), ale usmlouvala jsem ho. Aspoň pár triků jsem se v děcáku naučila. No, a potom jsem tam zůstala. Povídali jsme si venku, pak zhasnul oheň, tak jsme šli dovniř.

Tam mi postupně dal ochutnat různé kouzelnické cukrovinky. Nejdřív potloukové bonbony, potom bertíkovy fazolky a nakonec trochu růžové tekutiny ve skleněné dóze. Nevím proč, ale mi najednou připadalo všechno mnohem lepší. Hlavně Danny. Byl najednou takový hezčí a milejší a sympatičtější a dokonalejší a lepšejší a krásnější....

Potom jsme si dál povídali. Danny mi svěřil, že je adopovaný. Takže je na tom podobně jako já! Já jsem z dětského domova, on je adoptovaný... Myslím, že jsem se zamilovala.
Kate
Odhalí někdo, co se doopravdy stalo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ametten Ametten | Web | 12. ledna 2014 v 21:33 | Reagovat

Někdo jí něco dal .... asi do pití.

2 NikaV NikaV | E-mail | Web | 13. ledna 2014 v 14:10 | Reagovat

Nebylo to do pití....ono to něco bylo celé to pití.

3 KatherineStar KatherineStar | 1. března 2014 v 14:33 | Reagovat

Láskonoš jako vyšitej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama