19.9.1990 - Další výlet po večerce s nečekaným závěrem

6. ledna 2014 v 13:48 | NikaV |  Quinn Sage
Poslední zápis Quinn. Další už nikdy nebude.
19.9.1990
Aby toho nebylo málo, milí deníčku, tak budu pokračovat v psaní. Ono se toho v posledních dnech stalo docela hodně. Shrnu to nepodstatné. Udělali jsme takovou partičku lidí. Matty, já, pár prváků a nevim kdo ještě. Nevím, kde se nám ztratil ten zbytek, ale už v první chodbě nám většina zmizela. Zůstal jen Matty, já a černoušek, jak jsem ho později opřezdívkovala.


Trochu jsme se toulali po večerce. Provedli jsme prvňáčka po školičce, ukázali jsme mu střechu, skleníky a hlavně les. Tam jsme si z něj udělali trochu srandu. Prošli jsme kolem rarachů a přitom jsme pomocí primitivních kouzel vydávali strašidelné zvuky. Bál se. A když jsme mu pak ještě obarvili hlavu a kůži a předstírali jsme, že něco v lese slyšíme, tak se vážně třásl strachy. Nebo to možná bylo tím mým kouzlem. Každopádně odvážně popošel o trochu blíž k lesu. A co jsme udělali my vzadu? Utekli jsme mu.

Podařilo se nám dostat se až do zkušební místnosti v prvním patře. Matty mi ji ukázal. Navrhnul, že bychom tam mohli někdy zajít a cvičit kouzla. Asi tak v tu chvíli jsem se ho zeptala, co budeme dělat v tu chvíli. Když se na to zpětně podívám, tak to zní trochu jako dvojsmysl, obzvlášť když jsme tam byli sami. Nevím, jestli tu moji narážku Matty pochopil nebo ne, ale asi ne.

O chvíli později jsme vylezli ven a tam jsme narazili na černouška. Čekala jsem, že šel do svojí postele, ale asi se nás vydal hledat. Nevím jak to začalo, ale všichni tři jsme pak začali prohledávat místnosti, které Matty kouzlem otevřel. Narazili jsme na takovou pěknou místnost, kde by šel udělat klub. Tak jsme se rozhodli nějakej založit. Ještě chvíli jsme pak prohlíželi místnosti, ale pak jsme se vrátili zpátky do spolky. Tam jsme domýšleli detaily. Klub se jmenuje Vykrádači a každá z nás zakladatelů má svojí přezdívku: Černoušek, Medovka, Rezavec. Nechci se chlubit, ale všechny ty přezdívky i název klubu jsem vymyslela já.

Někdy během toho našeho rozhovoru, jsme s Mattym lehce zavzpomínali na lonský rok. Ono jsme seděli u stolu, kde mi loni vyprávěl, jak mám krásné oči a že má pocit, jako kdyby mě znal celý život. Vzpomněla jsem si na to jako první a trochu jsem tu vzpomínku naznačila Mattymu. A co na to Matty? Řekl: "Že bychom to zopakovali?" Jasně, myslel to asi ze srandy. Navíc tam byl Černoušek. Akorát že, mě by až ta nevadilo, kdyby to myslel vážně. Lehce jsem začervenala z toho pomyšlení.

Černoušek se vydal spát, Matty taky. Předtím mi ale nabídnul, abych si udělala srandu ze Sama a vyklopila na něj pizzu. Tak jsem to udělala. A pro ty bystré, kterým to došlo: Ano, ocitla jsem se tak v noci u Mattyho v pokoji. Matty mi nabízel pití (mimochodem, mohl by si založit hospodu, nápojový sortiment už na to má). Rozhodli jsme se ochutnat nealkoholické víno. Měl to ale asi blbě označený, protože to víno nebylo. Sice jsem to, co to bylo, měla jenom trochu na Silvestra, ale poznala jsem to. Bylo to šampaňské. A protože jsem měla z toho běhání žízen, tak jsem to do sebe vyklopila celý, než jsem stihla přijít na to, co to je. A co udělá hrnek šampaňského se skoro třináctiletou holkou? Padnou zábrany. Ne, že bych tam merlinvíjak vyváděla. Jenom jsem konečně získala odvahu k něčemu, o čem už pár dní sním v představách.

Matty ležel na svojí posteli. Posadila jsem se vedle něho na okraj postele a zeptala jsem se ho, jestli tu otázku dole myslel vážně. Nevím už, co odpověděl (možná za to může to šampanské). Někdy se během toho zmínil, že chodí s Kath. A co na to já? Že je mi to jedno. Pak už si pamatuju jenom ten polibek. To hřejivé blaho v mém žaludku, příjemný pocit, radost, štěstí.

Nevím, kdo z nás to ukončil. Možná já, možná on. Chvíli potom jsem se vrátila zpátky do svojí postele. Matty me ještě na rozloučenou krátce políbil na tvář.
Quinn Sage
Poznámka hráčky: A toto je poslední zápis z deníku Quinn. Následně přestal hrát Matty a založil si novou postavu, pak přestala hrát spousta dalších lidí, až jsem přestala hrát i za Quinn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama