14.9.1989 - První týden na hradě

6. ledna 2014 v 13:18 | NikaV |  Quinn Sage
Napsala bych, že tohle je taky jeden z těch nudných článků, ale vzhledem k tomu, co se stane na konci, to napsat nemohu. Odstartuje se tím totiž to, co mě u Quinn bavilo nejvíce.
14.9.1989
Kde mám začít? Asi u našeho odjezdu do Bradavic. S Aryou jsme si zabrali jedno kupé a přidala se k nám jedna holka Nina. Po cestě do Bradavic nebylo nic zajímavého, průvodčí nám prodal Denního věštce. Z nádraží jsme odešli na molo, kde byli dvě lodě. S Aryou se nám nepovedlo dostat se na tu samou loď. Ačkoliv jsme vyrazili dříve, dorazili jsme ke hradě později než druhá loď. Aryu proto zařadili dříve než mě.


Když jsme pak vešla do síně já, automaticky jsem se podívala k Nebelvírskému stolu, ale neviděla jsem ji tam. Seděla u zmijozelského stolu, což bylo zvláštní. Všichni příbuzní vždycky říkali, že Arya je spíše podobná tátovi, který chodil do Nebelvíru, zatímco já jsem podobná mámě, které chodila do Zmijozelu. Proto všichni čekali, že se Arya dostane do Nebelvíru a Arya se tam i chtěla dostat. To samé čekali ode mně, že se dostanu do Zmijozelu. Když pak byl klobouk na mojí hlavě, chtěla jsem do Zmijozelu za maminkou a sestrou. Proč mě musel klobouk zařadit do Nebelvíru? Sice tam chodil táta, ale s ním má víc společného Arya než já.

Po několika dnech jsem se smířila s tím, že budu chodit do Nebelvíru. Zvykla jsem si i na to, že nejsem s Aryou v jedné koleji. Sice nespíme na stejné koleji, ale alespoň vedle sebe sedíme na hodinách. John a Illion z Havraspáru nám ukázali Hospodu u čtyř hůlek. Napřed jsem jim museli říct, že s nekamarádíme s Berry Eger. Teď, o několik dnl později, se s ní tak trochu kamaradíme, nebo spíše máme takový stav míru. Pokud teda Katherine nezjistí to o Mattym.

Ono před pár dny se stala takový malá událost s Mattym. Jeden večer jsem šla s Mattym a Samem po večerce ven. Potom ale narazili (já jsem ho teda nezahlídla) na nějakého profesora, tak jsme utekli. Další den jsem chtěla jít ven znovu, ale šel se mnou už jenom Matty. Dovedl mě do jedné prázdné tajné místnosti za obrazem u klubu lektvarů. Chvíli jsme tam byli a povídali si, ale pak jsme šli zpátky do společenské místnosti. Nikdo tam už nebyl a nebylo už co dělat, tak jsme si dál povídali. Zjistila jsem, že s rodiči to má podobně jako já. Měl tátu lektvarologa, já měla mámu lektvaroložku a oba umřeli. Oba dva chodili do Zmijozelu. Můj táta a jeho máma chodili do Nebelvíru. Je zajímavé, jak jsme si podobní.

Pak už nás nenapadalo, co dalšího říct. Světlo, které Matty vykouzlil, zesláblo a my se ocitli v polotmě. Matty se ke mně naklonil a něžně mě políbil. Bylo to poprvé, co jsem se s někým políbila. Potom se ale zvednul a vyběhnul nahoru do ložnic bez pořádného vysvětlení. Kluci jsou divní.
Quinn Sage
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama