Prosinec 2013

1. kapitola - Am I a victim? Yes, I am.

23. prosince 2013 v 16:02 | NikaV |  Dangerous Liaisons
Vánoce se blíží a mě se v hlavě zrodil nápad na novou povídku Dangerous Liasions, opět fanfiction na The Vampire Diaries, ale u téhle se možná konečně naučím psát krátké kapitoly.

Jak může pár knih ovlivnit něčí život aneb Skauting a já

18. prosince 2013 v 18:48 | NikaV |  Moje myšlenky
Včera večer, když jsem si čistila zuby, jsem měla takovou filozofickou chvilku. Včera se totiž sešlo pár maličkostí, díky kterým jsem uvažovala o Jaroslavu Foglarovi. Ráno jsem se dívala na jeden díl Vyprávěj, ve kterém se malý Honzík chystá stát čestnou stát u pomníčku jako pionýr. To se nelíbí jeho babičce, který mu zrovna ten den dala skautská pásek. Když jsem si uvědomila, jak tehdy nemohli skauti nemohli být tím, čím opravdu jsou, jsem byla pyšná, že jsem skautkou.

ASoIaF

12. prosince 2013 v 18:40 | NikaV |  Moje recenze

A Song of Ice and Fire

Ačkoliv možná název článku připomíná připomíná nějakou hru podobnou WoW či něco podobného, já mám na mysli něco jiného. Mám na mysli A Song od Ice and Fire aneb Píseň ledu a ohně. Jedná se o knižní ságu od George R. R. Martina, zatím nedokončenou, podle které je natočen seriál Game of Thrones neboli Hra o trůny.

Moje myšlenky a recenze

12. prosince 2013 v 16:42 | NikaV |  Oznámení
Už před nějakou dobou mě napadlo, že můj blog je poněkud jednotvárný. Týká se jenom mých povídek, což není tak špatné, protože to byl původní účel. Docela mě překvapuje, že tenhle blog vážně ještě využívám. Během několika jsem si založila kupu blogů, na které jsem pak nepřispívala, až je nakonec smazali (jinak bych sem dala na ukázku odkazy, ale právě jsem zjistila, že už je fakt smazalo). Přestože tedy tento blog stále ještě žije, tak tu toho moc není (jenom 140 článků + tenhle).

Proto jsem dostala kdysi takový nápad o rozšíření blogu. Konkrétně bych sem mohla přidáva svoje úvahy, názory a možná i nějaké kritiky. Zezačátku možná dávat smysl, ale možná se to po takových padesáti najdou nějaké, které budou dávat smysl. Možná se dokonce i najde někdo, kdo je bude číst, a třeba i někomu přijdou vtipné a zajímavé (kéž by.) Takže proto přidávám dvě další rubriky a třeba do nich dnes ještě něco stihnu přidat (pokud se teda zrovna nebudu učit... ale pravděpodobně spíš skončím u nějakého seriálu.)

Takže tady jsou.