46. kapitola - Skutečný strach 2/2

25. listopadu 2013 v 1:19 | NikaV |  Třetí část - Z(a)tracená rodina Blacků

Odpoledne nás čekala letos první hodina obrany proti černé magii. Přestože jsem byla na ošetřovně, tak jsem ještě nestihla prošvihnout žádnou hodinu obrany. Máme ji mít v pondělí, úterý a pátek, jenže v pátek to odpadlo. Aspoň jsem nestihla nic prošvihnout. Proto jsem stejně netrpělivě jako ostatní vyčkával v učebně s připravenými pomůckami. Nikdo z nás netušil, co nás bude první hodinu čekat.
Proto jsme byli překvapení, když se ukázalo, že dnes budeme mít praktickou hodinu. Když nepočítám loňské chytání rarachů, tak jsme ještě nikdy neměli žádnou praktickou hodinu obrany proti černé magii.
Ale nakonec jsme přeci jen všichni stáli ve sborovně, kde kromě nás byl ještě Snape. Byl zrovna na odchodu, ale cestou ještě utrousil poznámku o Nevillovi a jeho schopnostech.
"Mimochodem," začal Harry a trochu se ke mně naklonil. "Co po tobě vlastně Snape chtěl po hodině?"
"Navrhnul mi lekce lektvarů navíc," odpověděla mu.
"Doučování?" ozval se Ron, který nás slyšel. "Vždyť ti přece lektvary jdou."
"Neřekla jsem doučování. Tohle jsou hodiny pro rozvíjení mých lektvarových dovedností nebo tak něco. Prostě budu mít příležitost experimentovat."
"Nechtěl bych trávit čas o samotě se Snapem," pronesl Ron.
"Taky tam nebudu sama. Tuhle možnost mají i další," odpověděla jsem mu. Potom jsem se rozhlédla a všimla jsem si Hermiony o kousek dál. Popošla jsem blíž k ní. Možná bych měla trochu víc dávat pozor, co právě provádí Lupin a Neville. Jenom to řeknu Hermioně a už je budu vnímat.
"Hermiono, nechceš lekce lektvarů navíc?" zeptala jsem se jí.
"Jo, asi jo," pokrčila rameny, ale dál sledovala, co se děje vepředu.
Podívala jsem se tam tedy taky a začala jsem dávat pozor. Profesor Lupin vykládal o bubákovi, co je to za stvoření a jaká je proti němu nejlepší obrana. Nakonec jsme si měli představit, co je náš největší strach.
Co je můj největší strach? Asi to, že by všichni zjistili, co dokážu, jaké jsou moje schopnosti. Potom by všichni věděli, že teď umím to samé, co uměl Voldemort. Že ho mám v hlavě. Co by si potom všichni mysleli? Že jsem taky zlá? Stačilo vidět, jak všichni reagovali loni, když se ukázalo, že Harry umí mluvit s hady. Dělali z něj příštího mocného černokněžníka. Nechci, aby takhle někdo koukal na mě. Takže svůj strach by měla, ale absolutně netuším, jak by bubák na sebe mohl vzít tuhle podobu.
"Už jste všichni připravení?" zeptal se po chvíli Lupin.
Ne! Jak mám sakra přijít na to, jak vypadá můj strach? Naštěstí jde jako první na řadu Neville. Mám ještě chvíli času. Takže, mozečku můj, pěkně pracuj. Teoreticky by se to mohlo zobrazit jako scénka, kde jsem já používající schopnosti, a kolem mě jsou ostatní. Jenže teoreticky by se tím tenhle můj strach vyplnil, protože by to všichni zjistili. V tom případě jsem ale ovlivňovala Malfoyovu mysl zbytečně. Ne, musím vymyslet něco jiného. Co takhle dav lidí, který mi vyčítá moje schopnosti? Ne, tím se dostanu na to samé místo, zase to ostatní poznají. Potřebovala bych vyměnit strach a jde to vůbec?
"Kate, jsi na řadě!" zavolal Lupin. Cože? Už teď?
Váhavě jsem udělala několik kroků dopředu a postavila jsem se vedle Parvati, která právě bojovala s bubákem. Nyní měl podobu mumie rozplácnuté na zemi. Parvati couvla dozadu k ostatním a nechala mi prostor. Fajn, tak teď v co se ta mumie promění?
Dobrých deset vteřin se nic nedělo. Pořád tam byla mumie. A právě v téhle chvíli čekání mě něco napadlo. Vzpomněla jsem si na něco z léta, v co by se mohla mumie proměnit. Teď ještě, aby se to povedlo a mumie se neproměnila v některou z prvních variant. Možná bych tomu mohla trochu pomoct. A tak jsem se trochu soustředila a představila jsem si, jak se mumie mění v můj strach.
Vzápětí se mumie opravdu začala měnit. Postavila se a během toho se proměňovala. Obvazy zmizely a vystřídaly je dlouhé bílé, zmačkané šaty. Zároveň se ta postava zmenšila a na hlavě ji začaly růst vlasy, dokud nedosáhly až do pasu. Ve výsledku přede mnou stála ta děsivá holčička z horroru.
"Ridikulus!" vykřikla jsem. Zároveň jsem si představila, jak holčička zničehonic spadne. Což se vzápětí stalo. Holčička uklouzla a dřepla si na zadek. Zasmála jsem se jí.
"Seamusi!" vyvolal Lupin dalšího. Couvla jsem dozadu, aby se mohl bubák přeměnit.
Postupně se ještě vystřídalo několik lidí, až se nakonec malým nedopatřením s useknutým pavoučími nohy dostal bubák až k Harrymu. Pak se to trochu zamotalo, ale ve výsledku dorazil bubáka Neville. Pak už hodina končila a všichni jsme se vydali do třídy pro svoje tašky.
"Tohle byla suprová hodina," prohlásil nadšeně Ron cestou.
"Škoda, že se na mě nedostalo," postěžovala si Hermionu.
"V co by se ten tvůj bubák proměnil? V neodevzdaný úkol?" rýpnul si do ní Ron.
"Klidně bych ti přenechala to, jak jsem tam byla já," poznamenala jsem.
"Proč? To tě ten horror až tak moc vyděsil?" zeptala se Hermiona.
"Ne, o to nejde," zavrtěla jsem hlavou.
"A o co teda?" zeptal se Harry.
"Řeknu vám to, až budeme ve společenské místnosti," řekla jsem jim. Tady jsem to nechtěla rozebírat, když nás ostatní mohli slyšet.
A tak jsme si po příchodu do naší společenské místnosti zabrali naše oblíbená místa.
"Tak jak si to myslela?" zeptal se mě Harry.
"No, myslím, že ta holka z toho horroru není můj skutečný strach," odpověděla jsem mu potichu.
"A čeho se potom bojíš?" zeptal se Ron.
"Ale bubák se přeměňuje v náš největší strach. Ta holka musí být to, čeho se nejvíc bojíš," namítla Hermiona.
"Nemusí," zavrtěla jsem hlavou. "Možná jsem tomu trochu pomohla, aby se proměnil bubák zrovna v tenhle strach.
"To je podvádění," namítnul Ron. "Takže proto u tebe trvalo o něco déle, než se ten bubák proměnil."
"Zas tak dlouho to netrvalo. Nebo jo?" zeptala jsem se.
"Už to začínalo být nápadné," odpověděla mi Hermiona.
"Takže jaký je teda ten tvůj strach?" zeptal se mě Harry.
"Že by všichni věděli o mých schopnostech," odpověděla jsem mu. "Proto jsem je dneska musela použít na Malfoye."
"Co?" vyhrkl Ron. "Myslíš během těch lektvarů?"
"Ne, až potom, co jsem šla od Snapea. Narazila jsem na něj, ona na mě použil to blbý kouzlo na přilepení na zeď, ale tentokrát jsem si s ním zvládla poradit i bez Hermiony. Musela jsem, protože jinak by o mně řekl všechno všem."
"Jak sis s ním poradila?" zeptal se Harry.
"Musela jsem použít tu novou moc z Tajemné komnaty," přiznala jsem se. "Pronikla jsem mu do hlavy a přinutila jsem ho, aby mě pustil a nikomu neřekl o mých schopnostech."
"Takže když chceš, Malfoy tě bude poslouchat na slovo?" ujišťoval se Ron.
Přikývla jsem.
"To je paráda! Můžeš ho přinutit udělat prakticky cokoliv."
"To není paráda, Rone!" okřikla ho Hermiona. "Kate by neměla tyhle schopnosti používat lehkomyslně."
"A ani nechci," přiznala jsem se. "Právě kvůli těmhle schopnostem nechci, aby ostatní o tom věděli. Když loni všichni zjistili, že Harry mluví s hady, udělali z něj budoucího černokněžníka. Co bude ze mě, když budou vědět, že mám stejný schopnosti jako Voldemort?"
"A nebojíš se, že by z tebe mohl být budoucí černokněžník?" ozval se Harry. "Neříkám, že bude. Ale nebojíš se víc tohohle než zjištění ostatních o tobě?"
Podívala jsem se na Harryho. Vzpomněla jsem si na svoje děsivé sny z prvního ročníku těsně předtím, než jsem se jich dočasně zbavila. Kvůli Malfoyovi a jeho vyhrožování jsem si na to ani nevzpomněla. První, co mě napadlo, bylo prozrazení.
"Vlastně máš pravdu," přiznala jsem. "Tohle mě děsí víc."

Kdo viděl Kate používat schopnosti na Malfoye? Zabralo to na Malfoye?
Proč bubákovi trvalo tak dlouho u Kate, než se začal měnit?
Bude z Kate budoucí velký černokněžník?
To se dozvíte v dalších kapitolách!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lumik4 lumik4 | 26. listopadu 2013 v 15:14 | Reagovat

Dalšííí!!!

2 Michato Michato | 26. listopadu 2013 v 17:36 | Reagovat

Ty ses rozjela :D Každou chvíli nová kapitola - ALE ROZHODNĚ SI NESTĚŽUJI! :D

3 Markéta Stará Markéta Stará | 27. listopadu 2013 v 11:04 | Reagovat

SUPER!!!!!!

4 mary mary | 27. listopadu 2013 v 21:37 | Reagovat

super kapitola..rýchlo ďalšiu prosím :) dúfam že sa objaví aj Tom :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama