36. kapitola - Kate na třetí 3/3

3. března 2013 v 17:57 | NikaV |  Druhá část - Deník
Otevřela jsem oči. Ležela jsem ve velké pohodlné posteli, která byla plná polštářů. V takhle pohodlné a luxusní posteli bych mohla spát pořád. Ale zpátky do reality, teď nemám čas rozplývat se nad postelí.
Vylezla jsem z postele a rozhlédla jsem se po místnosti. Vypadala stejně jako předtím. Celkově byla zařízená v modré a bílé barvě, což je dobře, protože mě docela uklidňují. Už dřív jsem si všimla, že právě z pomocí těchto barev se dostávám v astrální rovině dál. Ale jinak v místnosti až na spoustu uklidňujících svíček nic moc důležitého nebylo.


Hlavou mi vrtalo, co to bylo za hlas. Trochu mi to připomnělo Příčnou ulici. Vlastně to byl docela určitě Tomův hlas. Jenže to by znamenalo, že je někde poblíž. Rozhlédla jsem se po místnosti. Ne, tady není. Popadla jsem svůj batoh s věcmi a vyběhla jsem ven na chodbu. Sotva jsem tam vešla, tak jsem do někoho vrazila.
"Promiň…" začala jsem se omlouvat a pak jsem si všimla, kdo to je. "Harry?" oslovila jsem ho.
"Kate!" vyhrkl poplašeně. "Tady jsi. Hermiona tě celý den hledala a ani na ošetřovně jsi nebyla."
"Na ošetřovně jsem byla, jenže pak jsem místo na hodinu si šla ještě odpočinout k nám do ložnice a pak jsem si udělala zdravotní procházku," lhala jsem.
"Takhle večer po večerce?" zeptal se.
"Jo a… to už je večerka?" Podívala jsem se okny ven. Opravdu už byla tma. Zamračila jsem se na Harryho. "Co jsi tu potom dělal ty?" zeptala jsem se.
"Já… jenom jsem… ehm… no…"
Pořádně jsem se na něj podívala. Co tu mohl dělat? Hledat mě? Ne, nemohl vědět, že budu zrovna tady. Pak jsem si všimla jeho ruky.
"Zdá se mi to nebo něco schováváš za zády?" zeptala jsem se ho.
"Já… nic. To nic není. To by tě nezajímalo," vymlouval se.
"Když to takhle schováváš, tak mě to zajímá. Co to je?" zeptala jsem se.
"Kate." Ten hlas jsem zaslechla znovu a tentokrát mi už bylo jasné, odkud pochází. Všechno to do sebe zapadá. Bleskově jsem k Harrymu přiskočila a natáhla jsem ruku za jeho záda. Uchopila jsem jednu věc a vytrhla jsem mu jí z ruky.
Nevěřícně jsem hleděla na Tomův deník v mojí ruce. Tohle přece neudělal. Zamračila jsem se na Harryho. "Ty jsi vzal deník?"
"Jo, ale bylo to pro dobro věci," vymlouval se. "Zeptal jsem se ho na Tajemnou komnatu, protože byla otevřená v době, kdy chodil do školy, a nevěřila bys, koho tenkrát obvinili."
"Je mi jedno, kdo je podle tebe dědic!" vyhrkla jsem. "Hrabal si se v mých věcech a ukradl si mi Tomův deník!"
"To jsem nebyl já!" namítnul Harry.
"A kdo teda?" zeptala jsem se ho pohrdavě. Harry neodpovídal, ale ani nemusel. Odpověděla jsem si sama. "Hermiona. Takže Ron v tom jede taky."
"Děláme to kvůli tobě. Ten Tom tě mění. Tohle už nejsi ty."
"Představ si, že lidi někdy dospívají. Stýkají se s novými lidmi a občas se přestanou stýkat s těmi starými. Obzvlášť když je zradí."
"Myslíš to vážně? Chceš se s námi přestat stýkat?"
"Nejspíš chci. Nechci se bavit s lidmi, co mě zradili. Takže můžeš vyřídit i ostatním, že už nejsme kamarádi."
Odešla jsem od něj naštvaná a nechala jsem ho tam stát samotného. A stejně naštvaná jsme i dorazila do ložnice. Zamračila jsem se na postel, kde ležela Hermiona. Většina holek už spaly a hlavně Hermiona taky. Přikráčela jsem k její posteli a cestou jsem vytáhla z kapsy hůlku. Namířila jsem jí nad spící Hermionu a pronesla jsem: "Aquamenti!"
Jakmile na Hermionu dopadla vody, vypískla. Začala se sbírat z postele a přitom se snažila dostat vodu z očí. Jakmile se jí vrátil zrak, tak se na mě zamračila. "Co to vyvádíš?"
"Zaprvé to máš za to probuzení vodou před několika měsíci a zadruhé to je za to, že saháš na věci, které ti nepatří."
Pořád naštvaná jsem skopla boty z nohou a zatáhla jsem závěsy u svojí postele. Takhle jsem se skryla před zraky ostatních. Parvati s Levandulí naprosto nechápali, co se děje, ale Hermioně už to nejspíš došlo a pokud je rozumná, tak mě teď nechá být. Teď jsem potřebovala mluvit s někým jiným.
O půl hodiny později už jsem byla v astrální podobě společně s Tomem a procházeli jsme se po hradě.
"Jak to mohli udělat?" zeptala jsme se ho. "Vždyť jsme byli kamarádi."
"Kamarádi vždycky zradí, proto jsem nikdy žádné moc neměl."
Podívala jsem se na něj. "Jak zradili tebe?" zeptala jsem se.
"To je dlouhý příběh," mávnul rukou.
Jenže já jsem se nenechala odbýt. "Chci ten příběh slyšet."
"Dobře," povzdechl si. "Souvisí to s tím, že jsem bilokant. Kdysi jsem se s tím svěřil pár kamarádům a to byla chyba. Rozšířil to dál a to nebylo dobré."
"Proč? Co se stalo?"
"Existují lidi, kteří jsou proti bilokantům. Doufej, že se s nimi nesetkáš."
"Ale…" Na chvíli jsem nemohla najít ta správná slova. "Proto nechceš, aby o tom někdo věděl."
"Ano," přikývl a zastavil se. "Nikdo jiný nedokáže pochopit, jaké to je být bilokant. Nikdy to nepochopí, ať se budeš snažit sebevíc. Nejsou jako my." Vzal můj obličej do dlaní a podíval se mi do očí. "Slib mi, že na sebe dáš pozor. Že nikomu dalšímu neprozradíš svoje tajemství."
Zadívala jsem se mu do očí. V tuhle chvíli, kdy měsíc osvětloval polovinu jeho tváře, vypadal úžasně. Postavila jsem se na špičky, abychom měly oči ve stejné úrovni a abych mu byla blíž. Kvůli tomu jsem mu musela položit ruce na hruď a opřít se o něj, abych udržela rovnováhu. "Slibuju," řekla jsem potichu a mírně jsem se k němu naklonila. Potom udělal to, co jsem si už pár týdnů tajně představovala.
Sklonil se ke mně a políbil mě. Ve chvíli, kdy se naše rty spojily, se mi zrychlil dech a rozbušilo se mi srdce. Zavřela jsem oči a vychutnávala jsem si jeho hebké rty. Jako kdyby se zastavil čas, všechno ze světa zmizela a zbyly jsme tam jenom my dva. Myslím, že jsem poznala, co znamená být zamilovaná a prvně políbená.
Nakonec tu úžasnou chvíli přerušil Tom, když se odtáhnul. Otevřela jsem oči a podívala jsem se na něj.
"Vypadáš nádherně," usmál se na mě.
Jenže já jsem ještě ten polibek nechtěla ukončit. Tentokrát jsem to byla já, kdo začal polibek. Rukama jsem ho obejmula kolem krku a pravačkou jsem zajela do jeho havraních vlasů. Stydlivost z prvního polibku už byla pryč. Naklonila jsem se k němu a bez ostychu jsem přitiskla svoje rty na jeho. Chvíli jsme tak setrvali jako dvě křehké sochy vytesané do kamene. Tom a já k sobě patříme, oba dva jsme sirotci a bilokanti. Takhle to má být.
Potom Tom pustil moji tvář a rukama přejel přes moje ramena, paže až k mým bokům. S nečekanou naléhavostí mě obejmul kolem pasu a těsně si mě k sobě přitisknul.
Těžko říct, jak dlouho jsme tam takhle stáli a líbali se. Dvě průhledné postavy bilokantů, kteří se v noci objímají a líbají v jedné z tmavých chodeb bradavického hradu. Možná jsme tam stáli jenom pár minut nebo možná celé hodiny. Mě to připadalo jako věčnost.
Ale nakonec to byl znovu Tom, kdo to přerušil.
"Už budeš muset jít," pošeptal mi. "Tvoje mysl potřebuje trochu odpočinout od astrální podoby. Už tak budeš zítra hodně vyčerpaná z cestování časem. Tvoje moc byla cítit až do nebelvírské společenské místnosti."
"Ale já ještě nechci," namítla jsem.
Usmál se a rukou mě pohladil po vlasech. Krátce mě políbil na rty. "Zítra budeš říkat něco jiného, až budeš mít zase ty příšerné bolesti hlavy."
"To je mi teď jedno," usmála jsem se. Potom jsme pokračovali v tom, co jsme dělali před chvílí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Sčítání čtenářů

Klik 100% (86)

Komentáře

1 Lilly Potter ml. Lilly Potter ml. | E-mail | 4. března 2013 v 0:17 | Reagovat

uasne ale ona je sialena zacinat si s Tomom uz sa tesim az sa dozviem kto su rodicia :>

2 Ametten Ametten | Web | 4. března 2013 v 12:40 | Reagovat

:) Taky ... tři Kate v jednej kapitole .. zajímavé :)

3 Michato Michato | Web | 4. března 2013 v 15:06 | Reagovat

Týjo to je tak zamotaný :D Stejně si myslím že se Kate dostala do nějakýho sídla smrtijedů ( Malfoy Manor ? ) a že to dítě čeká s Dracem,Kateiiny rodiče jsou podle mě buď Lily/Severus- Lily/James- Lily/Sirius a nebo je Kate Lily v minulosti A NEBO! Vlastně Lily je Kate! Jakože  Lily porodila Harryho a pak se na ní z Voldemorta odrazila kletba a stalo se z ní mimino :D

4 Dani Dani | 6. března 2013 v 16:08 | Reagovat

[3]: taky si myslím že ho čeká s Dracem:DDD
jinak ale zajímavá teorie s tou Lily:D
Ale jinak,to byla v Azkabanu???:OO Co u merlina provedla?:Dsuper:DD

5 NikaV NikaV | Web | 8. března 2013 v 0:48 | Reagovat

*Nic neprozrazuje, ale u jejich teorií se pobavila*

6 Vic Vic | 8. března 2013 v 6:42 | Reagovat

Nejvyšší čas na novou kapitolu, ne?

7 Lilienne Lilienne | 9. března 2013 v 20:43 | Reagovat

[3]:Zajímavé teorie(hlavně ta s odrazem kletby), až na to, že Lilyino tělo se našlo :-D

8 Michato Michato | Web | 10. března 2013 v 8:31 | Reagovat

[7]: Tak se jí třeba kus odštěpil a zbytek zůstal nebo co já vím :DD

9 Ametten Ametten | Web | 11. března 2013 v 11:27 | Reagovat

Fuj, Kate by třeba byla zmutovaná noha :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama