Leden 2013

33. kapitola - Důvěra 3/3

27. ledna 2013 v 11:15 | NikaV |  Druhá část - Deník
."A to ti vážně nesebral ani body?" ptal se mě nevěřícně Ron.
"Ne," zavrtěla jsem hlavou. "Jen jsem dostala školní trest."
"Tak to doufám, - ne že bych ti to přál, ale jinak by to bylo takový nespravedlivý a neuvěřitelný - že to je nějaký hnusný trest. Protože jinak vážně nechápu, co tomu Snapeovi je."
"Asi dostal vánoční náladu," pokrčila jsem rameny. "A jako trest s ním vařím lektvary pro ošetřovnu."
"A opět je tu ta otázka, proč si tě tak oblíbil," prohlásila Hermiona.

33. kapitola - Důvěra 2/3

27. ledna 2013 v 11:14 | NikaV |  Druhá část - Deník
Listopad se postupně přesunul v prosinec a já bych ráda řekla, že se od toho rozhovoru můj vztah s Harrym zase vrátil do starých kolejí. Jenže tak to nebylo. Ačkoliv Harry akceptoval, co všechno dokážu, nedařilo se nám vrátit se nazpátek našeho vztahu. Dál jsme se bavili, ale už to bylo nucené. Možná, kdybychom nekamarádili ještě s Ronem a Hermionou, tak bychom se už nebavili vůbec. Bylo mezi námi napětí a já jsem se bála, že už to nikdy nevrátí zpátky.

33. kapitola - Důvěra 1/3

27. ledna 2013 v 11:12 | NikaV |  Druhá část - Deník
Ráno mě probudily paprsky slunce dopadající na mou tvář. Přimhouřila jsem oči a zastínila jsem světlo rukou. Mezi závěsy v okně je malá mezera a právě tou mi musí slunce svítit do očí. Posadila jsem se na posteli a promnula jsem si oči.
To byla teda dlouhá noc. Napřed se tu objevil Tom a snažil se vysvětlit, co se dělo na hřišti. A stejně jako vždy, když se pokoušel o nějaké vysvětlení toho, co je mezi mnou a Harrym, byl v koncích.

32. kapitola - Spojené a propojené 5/5

21. ledna 2013 v 3:17 | NikaV |  Druhá část - Deník
Posadila jsem se na posteli a zamžourala jsem do tmy.
"Tome?" zkusila jsem to.
"Ano?" ozvalo se ze tmy. Oddechla jsem si a luskla jsem prsty. Svíčka na nočním stolku se zapálila a světlo tak ozářilo postavu vedle mě.
Tom se rozhlížel kolem. "Proč jsme na ošetřovně?" ptal se mě.
"Na to bych se ráda zeptala tebe," řekla jsem mu a vylezla jsem z postele. Ono sedět ve vlastním těle není zrovna příjemné. Krátce jsem se podívala na svou ruku. Byla jsem průhledná, takže mě Harry nemůže slyšet ani vidět.

32. kapitola - Spojené a propojené 4/5

21. ledna 2013 v 3:17 | NikaV |  Druhá část - Deník
"Kate! Prober se!" volal na mě někdo.
Otevřela jsem oči. Někdo se nade mnou skláněl, někdo v zářivě červeném hábitu.
"Co…?" ptala jsem se zmateně.
"Spadla si z koštěte, Potlouk tě shodil," vysvětlil mi Fred.
Ale… to nebyl Potlouk. Ten mě minul. A ta bolest také nemohla pocházet od něj. Letěl z levé strany a bolí mě pravá ruka.
"Co tě bolí?" ptal se mě Fred.

32. kapitola - Spojené a propojené 3/5

21. ledna 2013 v 3:16 | NikaV |  Druhá část - Deník
"Kate!" ozvalo se mi vedle ucha. Ve stejnou chvíli mi nějaký piditrpaslík v mojí hlavě bouchl zevnitř lebky do hlavy. Tak mi to aspoň připadalo, protože mě příšerně bolela hlava. Něco jsem zamručela a otočila jsem hlavu na druhou stranu.
"No tak, dneska nesmíš zaspat. Dneska máš zápas. Oliver by tě zabil, kdybys přišla pozdě."
"Tak ať si to odzápasuje sám," zamumlala jsem.
"Jestli hned teď nevstaneš, tak donucena udělat něco, co se ti nebude líbit."
"Hmm…" zamručela jsem. Proč prostě nezmlkne?
"Jak chceš. Aquamenti!"

32. kapitola - Spojené a propojené 2/5

21. ledna 2013 v 3:15 | NikaV |  Druhá část - Deník
Když jsem se pak probrala, byla ještě tma. Krátce jsem se podívala na budík. Byly teprve tři hodiny ráno. Za deset hodin budu na hřišti poletovat před celou školu. Ach jo. Veškerý včerejší optimismus byl kdovíkde. Měla jsem chuť schovat hlavu pod polštář a nevylézt. A přesně to jsem nyní udělala.
Jenže mě vyrušovalo odkašlání.
"Hodláš nyní vstát?"
Klidně ať si mě Hermiona budí, jak chce, ale já stejně nevylezu. Ale… Počkat. Proč by v tuhle dobu byla Hermiona vzhůru?

32. kapitola - Spojené a propojené 1/5

21. ledna 2013 v 3:12 | NikaV |  Druhá část - Deník
"Kdo je Ufňukaná Uršula?" zeptala jsem se. "A kde vzala vlastní umývárnu? Má bohaté rodiče, kteří jí koupili vlastní záchodky?"
"To bych si radši na jejím místě vyprosil vlastní ložnici s koupelnou. Je to výhodnější," prohlásil Ron.
Hermiona nás oba dva zpražila pohledem. "Uršula je duch," vysvětlila mi. "A věděla bys to, kdyby si byla na Oslavě úmrtí," dodala vyčítavě.
Protočila jsem oči. "Takže celý čas tráví na záchodech? To musí mít vážně zábavný posmrtný život."

Severusovo tajemství

13. ledna 2013 v 14:06 | NikaV |  Drabble
"Musíme si promluvit. O tom, co se stalo tehdy."
"Jen jsem tě zachránil před mými lidmi. A to, co se stalo pak, se stát nemělo."
"Čekám dítě."
"Já…"
"Nic od tebe nečekám. Jenom jsem chtěla, abys to věděl. Postarám se o nás sama. Nechci, aby vyrůstalo v tvém světě, když tam teď zuří válka."
"Ale bude mít čarodějnické schopnosti. Jednou do našeho světa bude muset vstoupit."
O jedenáct let později jsem četl seznam studentů prvního ročníku. Svou dceru jsem poznal ihned. Vypadala jako její matka, stejné hnědé divoké vlasy a stejné hnědé oči. Navíc se jmenovala po své matce. Hermiona.

31. kapitola - Zkouška krve 2/2

6. ledna 2013 v 3:41 | NikaV |  Druhá část - Deník
Zmatená jsem tam stála asi ještě minutu a snažila jsem se přijít na to, co se právě stalo. Byla jsem v pokušení o tom ihned napsat Tomovi, ale zarazila jsem se. Už tak mám zpoždění. No jo. Hodina lektvarů. Sakra.
Rozeběhla jsem se chodbou dolů. Vstupní síní, která byla prázdná, jsem proběhla jako vítr. Zastavila jsem se až těsně přede dveřmi do učebny lektvarů. Nepůsobila by dobře, kdybych tam najednou vtrhla. Místo toho jsem pomalu otevřela dveře.

31. kapitola - Zkouška krve 1/2

6. ledna 2013 v 3:40 | NikaV |  Druhá část - Deník
Další ráno jsem opět napsala Tomovi. Psala jsem mu už večer, ale neodpovídal. Bylo několik možností. Buď čerpá síly, courá se někde po hradě nebo trucuje, ačkoliv mě nenapadá proč. Ráno jsem mu napsala: Kde jsi včera byl? A ráno mi už konečně odpověděl: S tebou v knihovně.
A pak? Někam si najednou zmizel.
Já vím. Objevil se tam najednou… Harry to byl, že ano? Nevšiml jsem si, že jde za tebou. Když pak ke mně přišel, tak jsem reflexivně přešel do jeho mysli.

Nekoukej na mě, když se svlékám!

4. ledna 2013 v 1:50 | NikaV |  Drabble
"Přál by sis vidět mě nahou, Harry?" ptám se.
Harry mlčí a sleduje mě.
"To mám brát jako souhlas? Protože jinak neumím vysvětlit, že mě pořád pozoruješ."
Harry nic neříká a pozoruje mě.
"Dobře, večer ti udělám parádní striptýz," Svůdně na něj mrknu. "Ale teď se musím převléknout. A jestli nepřestaneš, tak půjdu k Dracovi."
Harry mlčí.
"Fajn, jak chceš. Jdu ke Dracovi."
Harry se na mě dívá tím sladkým pohledem.
"Ach jo, Harry," povzdechnu si "Jak se mám na tebe zlobit, když se na mě takhle díváš?" Nakloním se k němu a políbím ho na rty.
Přichází moje mamka.
"Sakra," říkám.
"Už zase líbáš ty Harryho plakáty?"

30. kapitola - Cesta pro recept 2/2

1. ledna 2013 v 2:51 | NikaV |  Druhá část - Deník
S klukama jsme byli domluvení na sraz chvíli před půlnocí ve společenské místnosti. Mezitím jsem se přichystala ke spánku. Pro jistotu jsem znovu vypila uspávací lektvar. Prakticky ihned po probuzení jsem se ocitla v astrální rovině.
"Řekl bych ti dobré ráno, ale na to je asi moc pozdě," zaslechla jsem Tomův hlas. Podívala jsem se na něj. Znovu seděl na té samé židli.
"Proč seš tu vždycky dřív než já?"
"Já nemám moc věcí na práci."

30. kapitola - Cesta pro recept 1/2

1. ledna 2013 v 2:49 | NikaV |  Druhá část - Deník
Jakmile jsme dorazili do Nebelvírské společenské místnosti, tak jsem rovnou zamířila do ložnice. Skoro se až divím, že jsem neusnula po cestě. Byla jsem tak unavená, že jsem usnula dřív, než jsem se stihla převlíknout od noční košile.
Merlinudík moje bolest hlavy ráno značně polevilo. Stále mě sice pobolívala, ale velmi slabě, takže jsem byla schopná tu bolest ignorovat. Přes noc jsem neměla žádný sen. Myslím, že moje mysl byla příliš vyčerpaná na to, aby se courala někde po hradě.
Takže hned po probuzení jsem vzala deník a napsala jsem Tomovi.