Prosinec 2012

Merry Christmas!

24. prosince 2012 v 21:10 | NikaV
Přeji vám šťasné a veselé Vánoce a doufám, že jste našli pod stromečkem hodně dárečků.
A Kate s Natalií vám také přejí šťastný nový rok!

29. kapitola - První magické experimenty 3/3

20. prosince 2012 v 15:57 | NikaV |  Druhá část - Deník
Kolem mě byla nicota a zároveň všechno. Tolik barev, obrazů, zvuků, lidí, hlasů, myšlenek… Kolem mě toho bylo tolik a zároveň nic. Nešlo mi na nic z toho se zaměřit. Všechno mě mátlo. Nedokázala jsem si vybavit ani svoje jméno. Moje mysl si nedokázala uvědomit, jestli jsem on nebo ona.
Moje hlava to nemohla vydržet. Všechny ty barvy, obrazy, zvuky mi bušily do spánků.
"Ne, přestaňte!" křičel nebo křičela jsem. Jakoby se mi jenom vysmívaly. Ne, přece se neztratím v…ať jsem kdekoliv. Musím se soustředit. Uklidnit svoji mysl. Z nějakého důvodu tu jsem. Musím něco najít. Moje hlava se rozhlížela okolo ve snaze něco najít. Jenže si moje mysl nedokázala vzpomenout, co hledá.
A pak to přestalo. Přede mnou se objevila žena, vysoká, blonďatá, draze oblečená.

29. kapitola - První magické experimenty 2/3

20. prosince 2012 v 15:56 | NikaV |  Druhá část - Deník
Čekala jsem, že mi Tom zase něco ukáže. Nějakou svoji vzpomínku. Třeba jak nastoupil do Bradavic nebo nějakou instruktážní vzpomínku o tom, jak používat schopnosti. Jenže místo toho jsem se probudila znovu v naší ložnici. Posadila jsem se na posteli. Byla jsem zmatená. Tohle bylo to překvapení? Rozhlédla jsem se kolem. Nic se tu nezměnilo. Jenom jedna věc tu byla navíc. Na židli naproti mojí postele někdo seděl.
Byl to zhruba šestnáctiletý mladík. Přestože seděl, tak bylo poznat, že je vysoký. Vlasy měl tmavé jako uhel a podobné, jako má Harry. Jenže on měl na rozdíl od Harryho krátké vlasy s lehkým rozcuchem, což mu částečně dodávalo rošťácký šarm. Tvář měl hezkou, jemné rysy, a oči tmavé. A právě ty oči plné moci a síly, ale tentokrát už beze strachu, jsem už viděla.

29. kapitola - První magické experimenty 1/3

20. prosince 2012 v 15:53 | NikaV |  Druhá část - Deník
Od té doby Harry už neslyšel žádné hlasy. Netrvalo to dlouho a všichni jsme na to zapomněli. Měsíc říjen se začal chýlit ke konci a venku začalo být chladno. Letos to byl chladnější podzim než loni. Sice ještě nesněžilo, ale za pár týdnů se určitě rozesněží.
A přes všechno to chladno celý nebelvírský tým pilně trénoval. Ve chvílích, kdy se Harry proháněl venku v tom chladnu na hřišti, jsem byla ráda, že mě do týmu nevybrali. Místo poletování v dešti jsem se místo toho mohla uvelebit v křesle a psát si s Tomem. Poslední dobou už jsem si s ním nepsala jenom nahoře v ložnici, ale začala jsem se přesunovat sem dolů do společenské místnosti. Ono tady u krbu je větší teplo.
Zrovna jsem si psala s Tomem, zatímco Hermiona s Ronem hráli šachy. Normálně hrával Ron s Harrym, ale ten byl zrovna na tréninku v tom ošklivém počasí.

28. kapitola - Vzpomínka

9. prosince 2012 v 15:45 | NikaV |  Druhá část - Deník
A/N Nejprve jsem měla v plánu udělat z toho jednu delší kapitolu, ale nakonec jsem to rozdělila na dvě kratší. Alespoň nemusíte tak dlouho čekat.

Všechno vypadalo normálně. Nebelvírský famfrpálový tým se o pár dnů později nakonec přeci jen dostal na hřiště, ačkoliv si napřed musela profesorka McGonagallová promluvit v profesorem Snapem. Zmijozelští ti z toho nebyli moc nadšení, ale na druhou stranu zas tak špatnou náladu neměli, ale náladu jim zlepšoval červenající se Ron, když v jeho blízkosti předstírali dávící zvuky.