Listopad 2012

Sen

30. listopadu 2012 v 23:18 | NikaV |  Drabble
Bylo mi tehdy šest let.
Tu noc jsem usínal hladový. Za trest jsem musel jít spát bez večeře. Snažil jsem se strýci marně vysvětlit, že není možné, abych nechal zmodrat učitelovy vlasy.
A tu noc se mi zdál sen.
Přišel za mnou muž. Neviděl jsem mu do tváře.
Přišel ke mně a promluvil na mě.
"Neboj se. Bude lépe. Zažiješ toho ještě mnoho. Ne všechno bude pro tebe příjemné. Ale všechno to překonáš. Nakonec budeš pro celý svět hrdina. Ty jsi výjimečný."
Tehdy jsem si myslel, že je to můj otec. Spletl jsem se. Byl jsem to já z budoucnosti.

27. kapitola - Mít schopnosti či nemít? 2/2

25. listopadu 2012 v 14:47 | NikaV |  Druhá část - Deník
Další týdny mi Tom nic nenapsal, ačkoliv jsem to zkoušela znovu a znovu, ale jsem sledovala, jak moje písmo bledne. Netušila jsem, co se mu stalo, že už mi nepíše. Je možná, že je na baterie nebo na něco takového? Třeba potřebuje jenom delší čas oddechnout, než znovu získá energii a bude moci znovu odpovídat.
Nakonec jsem zvedla oči a podívala se na přicházejícího Rona.
"Kde máš Harryho?" zeptala jsem se ho.
Ron se na mě podíval. "Na hřišti."
"Nějak brzo," poznamenala Hermiona.
"Oliver se asi zbláznil," odpověděl na její poznámku Ron.
"Tak to je dobře, že jsme se do toho týmu nedostali," řekla jsem Ronovi a zakousla se přitom do topinky. "Dneska jsme se aspoň mohli pořádně vyspat. Navíc tak máme víc času na učení a rozvíjení schopností."
"Tohle už si jednou říkala," pověděla mi Hermiono.
"Co?" podívala jsem se na ni nechápavě. "Tuhle větu jsem právě vymyslela."
"Ne, tohle jsem od tebe už jednou slyšela. Myslím. Mám takový pocit deja-vu."
"To bude jenom pocit, Hermiono," uklidnila jsem ji, protože to ani nic víc nebylo.
"Nepůjdeme se za Harrym podívat?" navrhla Hermiona.
"Asi tak za půlku topinky můžeme vyrazit," odpověděla jsme ji, zatímco moje půl topinka byla na cestě k mým ústům.
"A pět kousků bábovky," dodal Ron.

27. kapitola - Mít schopnosti či nemít? 1/2

25. listopadu 2012 v 14:46 | NikaV |  Druhá část - Deník
Koukala jsem překvapeně na deník. Čekala jsem všechno, ale tohle ne.
Ty jsi bilokant?
Ano, jsem. A ty také.
Jak víš, že jsem i já?
Cítím to. Už roky jsem ležel na nějakém neznámém místě. Nikdo do mého deníku nepsal. Bylo to jako být ztracený v prázdnotě. Až nedávno jsem pocítil přesun, někdo mě někam odnášel. Netušil jsem vůbec kam. Až jsem najednou pocítil energii. Bilokantskou energii. Cítil jsem přítomnost jiného bilokanta.
Ty jsi dokázal vycítit mou přítomnost?
Ano. Každý člověk vyzařuje určitý typ vibrací. Ty obyčejných lidí jsou…obyčejné. Ale my bilokanté máme jiné. Jsou specifičtější, výraznější, intenzivnější. V podstatě pomocí nich dokážeme provádět myšlenkovou projekci. Také jsi mě cítila, ne?
Jo, když jsem vzala deník poprvé do ruky, tak jsem pocítila… Na chvilku jsem se zamyslela. Nevím, jak to popsat.
Moc. Tak za mě tu větu nakonec dokončil Tom. Něco podobného jsem cítil, když jsem poprvé použil schopnosti.
Odkdy máš schopnosti?
Poprvé se projevili na moje páté narozeniny. Jestli chceš, možná bych ti to mohl někdy ukázat.
Odpověď jsem napsala možná až moc dychtivě. Jak?
Už jsi zkoušela někdy používat své schopnosti?
Něco málo odkážu. Většinou, když ve snu použiji schopnosti a něco vyčaruji, tak se to pak objeví i v reálném světě.
A jinak mimo sny schopnosti nepoužíváš?

Nová generace

24. listopadu 2012 v 1:05 | NikaV |  Nová generace
Nechci strašit, ale vypadá to na novou povídku. Zatím jsem asi tak v půlce první kapitoly. A nejspíš všichni už uhodli o čem bude. Bude se jednat o děti hrdinů z knížek. Zatím přesně nevím, jak to všechno dopadne. Bude záležet na tom, co všechno mě při psaní napadne. Zatím jenom vím, že děj se odehrává v roce 2023 a budu psát z prvního pohledu osoby, ačkoliv ty osoby mám v plánu často střídat.

Kvalitní slash

20. listopadu 2012 v 15:47 | NikaV |  Drabble
A/N Navazuje na předešla drabblata.

Musím uznat, že to fanfiction je vážně zajímavé. Jenom jsem doteď nepochopil, proč tam přitahuji tolik fanynek? Jistěže, padouši jsou přece vždycky atraktivní. Tedy pokud mají nos.
A tyhle fanynky mají velmi zvrhlé sexuální fantazie, když v jednom kuse vidím na internetu nekvalitní slash o mně, zmijozelském pohledném a charismatickém princi, a nebelvírském černovlasém muži se sexy zadkem.
Ech… na co to proboha myslím? To mám určitě z těch slashů. Jakoby nestačilo, jak po mně pokukoval při posledním ministerském večírku. Však já jemu a těm fanynkám ukážu kvalitní slash, jen co ho dopíši. A tentokrát bude Harry Potter ten těhotný.

26. kapitola - Eloeroosova báze 2/2

19. listopadu 2012 v 0:41 | NikaV |  Druhá část - Deník
Večer těsně před sedmou jsem se z večeře ve Velké síni odebrala dolů do sklepení. Jakmile jsem sešla do sklepení a zabočila jsem do jedné chodby, zrovna zpoza rohu někdo vyšel a my se srazili.
"Promiň," začala jsem se omlouvat. Pak jsem ale ztuhla, když jsem si uvědomila, kdo to je. "Ty!"
Malfoyová provinile pokrčila rameny. "Promiň," omluvila se mi.
"Jasně," odpověděla jsem jí jízlivě. "Omluva přijata."

26. kapitola - Eloeroosova báze 1/2

19. listopadu 2012 v 0:40 | NikaV |  Druhá část - Deník
Ahoj.
To bylo to první, co mě napadlo napsat. Je to takový krásný neutrální pozdrav. Navíc se tím dá dobře začít hovor. Ale to už se s ním rovnou můžu začít bavit o počasí. A je to vůbec hovor? Vždyť jenom píšu do nějakého deníku. Obyčejný deník. Má jenom jednu výjimku, že když něco napíšu, tak to bledne. To je divné.
Také tě zdravím.
Překvapením jsem vyjekla. Ještě že tu nikdo není.
Jsi Rebeka? Tvoje písmo se mi dnes zdá jiné.

Staré vzpomínky

15. listopadu 2012 v 17:11 | NikaV |  Drabble
A/N Jedná se o pokračování drabblů "Slash" a "Už jsi někdy slyšel o fanfiction?"

Harryho reakci jsem chápala. Podobně jsem reagovala po přečtení několika femslashů o mně. Hodně mě fascinovala povídka "V okovech touhy". Sice jsem v ní lesba, ale zároveň jsem tam popsána jako bohyně sexu. Teda kromě Harryho, ale on je tam gay a navíc zamilovaný do Severuse.
Severus… Stal se velmi oblíbeným tématem povídek. A hlavně ho párují se mnou nebo s Harrym. Povídky o jejich páru jsem si přečetla, ale ty o mě a Severusovi si odmítám přečíst. Příliš by to bolelo. Nutilo by mě to vzpomínat na naše setkání v jeho kabinetu, o kterých moji přátelé neměli ani tušení.

Slash

15. listopadu 2012 v 16:48 | NikaV |  Drabble
A/N Toto drabble navazuje na moje předešlé "Slyšel jsi někdy o fanfiction?"

Překvapeně jsem zíral na Hermionin nový notebook. Tohle snad nemyslí vážně. Já a Severus Snape? Já, momentálně hrdina čarodějnického světa a chlapec, který přežil, bych měl mít něco s tím slizounem s mastnými vlasy? Ne, díky.
Radši si přečtu nějakou pěknou povídku. Zaujal mě název povídky "Svit v tvých očích". Musíme ocenit autorčin nápad, ten název je opravdu poetický. Začetl jsem se do popisu povídky. Kvůli výbuchu lektvarů mají všichni na škole barvu očí toho, koho miluje. Zajímavé. A podle všeho mám já mít šedé oči. Moment. Šedé? To jakože jsem zamilovaný do Malfoye? Ale… jak můžou vědět moje tajemství?

Slyšel jsi někdy o fanfiction?

15. listopadu 2012 v 7:49 | NikaV |  Drabble
"Tohle je příšerný."
"Není to tak hrozné, Harry."
"Že není? Hermiono, vždyť teď si všichni - dokonce i mudlové - myslí, že mě znají. Mudlové se dokonce za mě převlíkají!"
"Kdyby tak jenom to…"
"Co tím myslíš, Hermiono?"
"Slyšel si někdy o fanfiction?"
"Ne."
"No, jsou povídky napsané fanoušky o světě vytvořeném Rowlingovou. Někdy poupraví jenom něco. Třeba jedna povídka je o tom, jak ses dostal do Zmijozelu. A… a taky mají sklony někdy párovat lidi dohromady. Jako třeba tebe a mě."
"Cože? Tohle je absurdní! To přece nemůžou myslet vážně!"
"Ehm… Harry? Existují horší věci. Například… víš, co je to slash?"

25. kapitola - Konkurz 2/2

11. listopadu 2012 v 3:47 | NikaV |  Druhá část - Deník
Zhruba po pěti minutách ve vzduchu Oliver zapískal a svolal si nás všechny k sobě. Diváků už moc nebylo, většina odešla hned potom, co je Oliver odmítl.
"No," začal. Z části jsem ho nevnímala, protože mi hlavou vrtal hlas z deníku. "Dva posty střelkyň získává Katie a Angelina. Vy tři," ukázal na Petera a zbylé dva kluky z páťáku. "můžete jít. A vy zbylí," obrátil se k nám. "zatím počkejte. Máte přestávku a my se mezitím poradíme ohledně třetího postu."

25. kapitola - Konkurz 1/2

11. listopadu 2012 v 3:46 | NikaV |  Druhá část - Deník
Ráno jsem znovu prohledala batoh. Stejně jako včera večer jsem ho prohlížela pořád dokola. Hermiona ani ostatní na pokoji nechápali moje počínání. Nechápala jsem to ani já. Tohle přece není možný. Přeci nemohl zmizet, nemohla jsem ho ztratit. Teď, když jsem měla konečně naději zjistit něco víc o svých schopnostech. Ani jsem ten deník nestihla pořádně prozkoumat. Plánovala jsem, že s ním tady v Bradavicích zajdu za nějakým profesorem. Copak si ze mě dělá osud srandu?

Malé špinavé tajemství

10. listopadu 2012 v 14:46 | NikaV |  Drabble
Nemůžu tomu uvěřit. Jak jsem se do toho dostal?
Začalo to nevinně. Sledoval jsem ji, když se učila v knihovně. Její pramínek vlasů, který jí vylezl z účesu a spadal do obličeje. Tehdy jsem poprvé pocítil nutkání zastrčit jí ten pramínek za ucho a přitom ji jemně pohladit po tváři.
A pak to pokračovalo. Pohledy, úsměvy… Až jednou přišel polibek.
Jenže co tomu řekne otec, až se to dozví? Naše rodina nikdy nesympatizovala s Nebelvírem a hlavně ne s její rodinou. Její původ je z části mudlovský, nečistý. A já se do ní zamiloval. Ona je moje malé špinavé tajemství.

A/n Kdo jako první uhodne jména milenců?

Grafická soutěž

10. listopadu 2012 v 14:26 | NikaV
Pozor! Reklama!
Moje kamarádka a spolužačka vyhlašuje grafickou soutěž, do které jsem se přihlásila. Sice vypadnu někde na začátku, ale je mi to jedno. Tak se někdo taky přihlašte, ať mam víc konkurence.
Více TADY

Muž musí vždycky vypadat úchvatně

7. listopadu 2012 v 21:23 | NikaV |  Drabble
"Jamesi!"
"Co je?"
"Už vylez ven! Vlasy vypadají dobře i bez dalších úprav!"
"Siriusi, tak si zaber dolní koupelnu, když tak nutně potřebuješ."
"Já už jsem připravený. Na rozdíl od tebe."
"Tak na co si stěžuješ?"
"Že přijdeme pozdě! Za deset minut to začne!"
"Copak nevíš, že celebrity vždycky chodí pozdě? Ti můžou přijít klidně o několik hodin pozdě a nikomu to nevadí."
"Ale jestli přijdeš zase pozdě, tak z tebe Lily udělá mrtvou celebritu."
"Pozdě chodím často. To už si stihla zvyknout. A správný muž musí vypadat vždycky úchvatně."
"Jenže si nestihla zvyknout, že přijdeš pozdě na vaši svatbu!"