Září 2012
19. kapitola - Dohoda s Malfoyem - 3/3

1. září 2012 v 11:45 | NikaV |  První část - Schopnosti

Ztráta pláště mezi mě a ostatní zanesla neshody. Sice jsem s nimi seděla u stolu a ani jsme se nehádali, ale bylo ve vzduchu znát napětí. Nakonec jsem se jim trochu začala vyhýbat. Kromě toho jsme my čtyři nyní patřili mezi nejvíc nenáviděné studenty, kvůli té ztrátě sto šedesáti bodů. Harry to měl nejhorší, protože ten byl známý a hrdina jednoho famfrpálového utkání. My ostatní to měli jednoduší, protože jsme byli nevýrazní.

19, kapitola - Dohoda s Malfoyem - 2/3

1. září 2012 v 11:42 | NikaV |  První část - Schopnosti
Další den napsal Ron Charliemu dopis a o ráno šest dní později se Hedvika objevila mezi sovami, které nesli všem studentům poštu. Charlie nám v dopise odepsal, že si pro Norberta přiletí v sobotu o půlnoci několik jeho známých.
"To bude snadné," prohlásil Harry. "Schováme se pod neviditelný plášť a bude to."
V tu chvíli vešel do síně Hagrid na snídani. Hned jsme k němu zamířili, abychom mu tu novinku řekli. Hagrid se netvářil moc nadšeně. Vlastně nám ani nepotvrdil, že nás nechá Norberta poslat pryč, ale na druhou stranu to ani nevyvrátil. Hagrid zamířil k učitelskému stolu a Ron si zastrčil dopis do kapsy hábitu.
"Myslíte, že nás nechá poslat Norberta pryč?" zeptal se Ron.

19, kapitola - Dohoda s Malfoyem - 1/3

1. září 2012 v 11:41 | NikaV |  První část - Schopnosti
Harryho propustila madame Pomfreyová z ošetřovny hned druhý den. Byl poněkud zklamaný, že se mu nepodařilo chytit Zlatonku, ale nebyla to jeho chyba. Mohl za to ten odrážeč, který na něj poslal ten zpropadený potlouk. Tím jsme se ho všichni snažili povzbudit. Stejně neměl na nějaké trucování moc času, protože se nám kvapem blížily zkoušky. Hermiona z toho šílela, v jednom kuse si opakovala a nejhorší na tom bylo, že k tomu nutila i nás. Harry, Ron a já jsme se začali na zkoušky připravovat až po Velikonocích.
Přesto jsme si jeden večer vyhradili pro návštěvu Hagrida. Odpoledne předtím jsme ho potkali v knihovně. Už to bylo samo o sobě dost neobvyklé, protože Hagrida ještě nikdy nikdo z nás neviděl s knihou v ruce. Přesto byl v knihovně a zrovna v oddělení o dracích. Večer potom jsme si připravili neviditelný plášť a vylezli jsme ven ze společenské místnosti. Měli jsme v plánu obléknout si ho až venku na chodbě, jenže jsme zjistili, že na nás všechny čtyři nestačí. Byly nám vidět nohy od kolen dolů.