Červen 2012

11. kapitola - Pouto

30. června 2012 v 15:09 | NikaV |  První část - Schopnosti
Další den jsem zašla do knihovny. Byla to moje první návštěva knihovny. Musím uznat, že knihovna je velmi rozlehlá. Zajímalo by mě, jaké knihy jsou v oddělení s omezeným přístupem. V knihovně bylo hodně lidí, ale většinou to byli starší studenti. Z prvního ročníku jsem si všimla Hermiony. Ta socha v síni na ní opravdu sedí.
Většinu knihovny zabírala odborná literatura, ale v knihovně bylo i oddělení s krásnou literaturou. V mudlovském světě jsem četla převážně krásnou, z odborné jsem četla akorát učebnice ve škole. Knížku, o které mi řekla Alice, jsem našla právě v tomhle oddělení. Byl tam jeden regál, který tam byl věnován pouze pohádkám pro děti.


10. kapitola - Nová výzdoba Velké síně

16. června 2012 v 21:01 | NikaV |  První část - Schopnosti
Ráno mě vzbudila Hermiona. "Kate! Dělej, vstávej nebo nestihneš snídani a přijdeš zase pozdě na hodinu."
Zamžourala jsem očima a podívala jsme se na Hermionu. Stála tam už převlečená v uniformě a koukala na mě.
"Kolik je?" zeptala jsem se jí ospale.
"Čtvrt na osm," odpověděla mi.
"Co máme dneska za hodiny?"
"Bylinkářství, přeměny, formule. A přidej."
"No, jo," zamumlala jsem a začala jsem vstávat z postele. "Počkej na mě, já hned budu," řekla jsem směrem k Hermioně a za pět minut už jsem společně s Hermionou scházela schodiště dolů do vstupní síně. Když jsme se Hermionou vešla do Velké síně, údivem nám spadla čelist.8. kapitola - První hodiny

16. června 2012 v 20:58 | NikaV |  První část - Schopnosti
Poté, co jsem se probudila, jsem rovnou vstala. Podívala jsem se na hodinky na nočním stolku a zjistila jsem, že je šest hodin ráno. Podívala jsem se z okna. Viděla jsem kousek jezera, jak se od něj odráží slunce. Otevřela jsem okno a ucítila jsem na tváři příjemný teplý podzimní vánek. Najednou jsem pocítila touhu běžet a nezastavit se. Vytáhla jsem ze svého kufru tepláky a triko a bleskově jsem se převlékla. Sotva jsem si vlasy dala do gumičky a už jsem scházela schody dolů.
Když jsem sešla dolů do společenské místnosti, zjistila jsem, že se tam vznáší spící duch Nicka. Nejprve jsem si ho nevšimla, postřehla jsem ho, až když jsem jím prošla. Zamrazilo mě z toho a Nicka to probralo.
"Och, dobré ráno. Není trochu brzy na vstávání?" zeptal se mě.


7. kapitola - Zařazování

16. června 2012 v 20:50 | NikaV |  První část - Schopnosti
Dopluli jsme k molu pod hradem a opatrně jsme všichni vylezli z loděk. Hagridovi se ulevilo, že nikdo nespadl do vody. Napadlo mě, jestli se mu už někdy stalo, že mu nějaký student spadl do jezera. Podívala jsem se na jezero a uvažovala jsem, kolik čarodějných nebezpečných tvorů tam asi je.
Hagrid nás zavedl po schodech nahoru k nádvoří. Tím nádvořím jsme prošli k velké bráně, která byla dokořán otevřená. Dostali jsme se do síně, ve které na nás čekala žena ve smaragdovém hábitu s přísným výrazem v obličeji.